Przytulne wnętrze na zimę inspirowane angielską chatką z filmu Holiday - issue27.pl
 • TRENDY  • Przytulne wnętrze na zimę inspirowane angielską chatką z filmu Holiday

Przytulne wnętrze na zimę inspirowane angielską chatką z filmu Holiday

 

Kilka lat temu amerykańska reżyserka i producentka filmowa Nancy Meyers obudziła w nas pewne pragnienie. Kiedy temperatura dramatycznie spada, za oknem szaleje, śnieg, deszcz lub mróz, pojawia się ochota na zatopienie się pod kołdrą, w przytulnym domku urządzonym w angielskim stylu. Wszystko za sprawą kinowego hitu Holiday, którego oglądanie, co roku oznacza dla mnie początek sezonu świątecznego. Ikoniczny kadr z Cameron Diaz leżącą w łóżku z kieliszkiem czerwonego w dłoni, bez zmartwień, rozkoszującą się urokami angielskiej wsi spowodował, że łaskawiej patrzymy na tzw. countrycore. Inspirowany sielskim życiem za miastem, który cechuje się tworzeniem poczucia przytulności i nawiązuje do natury.

Bez względu na to, jaki klimat preferujemy we wnętrzach, to ciężko się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że rustyklany styl należy do tych najbardziej przytulnych. To rodzaj dekoracji domu, będący mieszanką unikalnych antyków i elementów inspirowanych naturą. Jego koncept oddaje atmosferę spowolnienia oraz symbolizuje bardziej przemyślane tempo życia. Jednym z najsławniejszych przykładów tego konceptu jest domek Rosehill w filmie Holiday. Panuje w nim wystrój w stylu shabby chic. Kominek opalany drewnem i malutka wanna sprawiają, że mam ochotę rzucić pracę i przenieść się na przedmieścia Londynu. Na szczęście taką magię kina możemy odtworzyć w domu – niestety bez Jude’a Law pojawiającego na naszym progu 🙁 Jeśli chcesz przearanżować swoje wnętrze i sprawić, że zagości w nim klimat rodem z Holiday, to zerknij na tych kilka pomysłów poniżej.

1.Pozorne niedopasowanie

Zapomnij o nowoczesnym minimalizmie. Aby osiągnąć idylliczny, wiejski klimat, warto wzorować się na planie filmu Holiday i postawić na niedopasowany maksymalizm. Talerze, poduszki, abażury – zbierz wszystkie elementy vintage lub takie inspirowane tym stylem. Nie ograniczaj się w wyborze wzorów. Następnie mieszaj i dopasowuj swoje znaleziska, aby stworzyć warstwowy wygląd pełen osobowości.

https://pl.pinterest.com/pin/140806232042811/

Linen Tales / Bonami, 87 zł

Oblist.com, 120 €

zestaw 6. talerzy Bitossi Home/ luisaviaroma.com, 302 zł

House Doctor/ mistrzlamp.pl, 425 zł

2. Wybierz stonowane, ziemiste odcienie

Odważne akcenty kolorystyczne niekoniecznie korespondują z estetyką „cottagecore”. Jeśli chcesz odtworzyć klimat domku Rosehill, wybierz raczej stonowane neutralne i delikatne pastele. Wbrew pozorom taka paleta odcieni wcale nie musi być nudna! Skomponowanie wnętrza pełnego różnorodnych wzorów i faktur pomoże tchnąć życie w Twoją przestrzeń!

https://www.instagram.com/p/CcvV_vSl1xo/

Reserved.com, 139,99 zł

ByNord, nordicnest.pl, 269 zł

Fotel boucle OTSBY/ beliani.pl, 879,99 zł

3. Stwórz nastrój za pomocą oświetlenia

Ostre oświetlenie nie służy tworzeniu przytulnego klimatu. Alternatywą, jest umieszczenie lamp różnych miejscach. Dają miękkie, nastrojowe światło, które natychmiast napełni Twój „domek” ciepłem. Jeśli więc chcesz, by przestrzeń była ciepła i przyjazna w odbiorze, zbuduj odpowiednią atmosferę na przykład po przez ustawienie eklektycznej lampy na blacie kuchennym, biurku, stoliku bocznym lub szafce nocnej.

https://pl.pinterest.com/pin/385620786859509820/

homecept.pl, 1112,00 zł

Komplet stolików pomocniczych z drewna mangowego / Westwing.pl, 1299 zł

4.Naturalne materiały

Jeśli pragniesz nadać swoim pomieszczeniom sielski klimat wsi, to wystarczy wyposażyć je w rustykalne meble i dodatki wykonane z naturalnych materiałów. Mam tutaj na myśli dosłownie wszystko, zaczynając od drewnianych krzeseł po wiklinowy kosz na koce. Taki zabieg doda całości niesamowitego uroku.

https://pl.pinterest.com/pin/376683956350593570/

kare24.pl, 3739,00 zł

Jotex.pl, 109,50 zł

Knabstrup/ NordicNest.pl, 219 zł

Pracownia Wspólna / targirzeczyladnych.pl, 75 zł

5.Kwiaty, kwiatuszki

Niezależnie od pory roku wyposaż swój dom w tkaniny z kwiatowymi wzorami, nadruki botaniczne, a nawet bukiety suszonych lub świeżych kwiatów, dzięki temu uzyskasz romantyczny, fantazyjny efekt.

https://pl.pinterest.com/pin/536069161892895008/