Co będzie królować we wnętrzach w 2024? 8 wiodących trendów - issue27.pl
 • TRENDY  • Co będzie królować we wnętrzach w 2024? 8 wiodących trendów

Co będzie królować we wnętrzach w 2024? 8 wiodących trendów

 

Nowy rok, to nowe doświadczenia. Z niecierpliwością wyczekujemy nie tylko tego, co będzie modne w kontekście stylu, czy makijażu, ale także w kwestii wykańczania oraz dekoracji wnętrz. Ta tematyka jest szczególnie istotna dla tych z was, którzy mają w planach remont lub zakup nowego mieszkania. Zanim przystąpimy do wyszukiwania dodatków, które wypełnią naszą przestrzeń, warto zapoznać się z trendami, jakie będą królować w 2024 roku. Poniżej znajdziecie 8 wiodących motywów, które zdominują nasze wnętrza w nadchodzących miesiącach.

1.Odcienie brązu

Przytulne, beżowe barwy już od jakiegoś czasu mają silną pozycję w domowych aranżacjach. Nie inaczej będzie w tym roku, tyle, że tym razem postawimy na nieco ciemniejsze odcienie brązu. To bardzo uniwersalny kolor, który doskonale komponuje się również z innymi elementami. Jest elegancki, ale też ciepły i przytulny.

2. Zabawne akcenty

Przewiduje się, że nadchodzący rok upłynie nam pod znakiem zabawnych akcentów we wnętrzach. To sposób na rozładowanie napięcia życia codziennego, a dom ma być miejscem, które gwarantuje relaks i odprężenie.W jaki sposób można urozmaicić przestrzeń o zadawane akcenty? Mogą to być kontrastujące schematy kolorów, czy tapety lub kafelki w modne wzory.

3. Wykończenie ciemnym drewnem

Wspomniane wcześniej brązowe odcienie obejmą również drewniane detale. W nowym roku postawimy na ciemniejsze i bogatsze drewno. Takie wykończenie może nadać przestrzeni przytulną, zachęcającą atmosferę, bez względu na to, czy zdecydujesz na drewniany stolik kawowy, czy szafki kuchenne.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez TISSU (@tissu_architecture)

4.Meble w dwóch kolorach

Kto powiedział, że wszystkie meble muszą być w jednym kolorze? Nawiązując do powyższego punktu, przewidujemy, że w nadchodzącym sezonie otworzymy się również na meble w różnych odcieniach. Takie rozwiązania świetnie sprawdzą się szczególnie w monochromatycznych wnętrzach, które takie elementy rozweselą i sprawią, że wydadzą ciekawsze.

5.Wprowadź do domu więcej natury

Motywy natury zaczęły przebijać się już w 2022 roku, jednak z czasem ten trend przybrał na sile. Specjaliści od wykończenia wnętrz przewidują, że w tym roku pojawi się w naszych przestrzeniach jeszcze więcej roślinnych akcentów.

6.Tekstura

W tym roku zobaczymy dużo gipsu, wapna i materiałów takich jak tkanina z trawy i wełna. Wspomniane akcenty będą bardzo przydatne, zwłaszcza osobom, które preferują neutralne i monochromatyczne palety kolorów.

7.Bouclé w różnych kolorach

Ten niezwykle przytulny trend, nadal będzie nadal zyskiwał na popularności, ale teraz bardziej kolorowej odsłonie. Rekomendujemy wybranie mebli  i akcesoriów w takich odcieniach, jak głęboki burgund, zieleń lub ciepła szarość, aby uczynić przestrzeń jeszcze bardziej przytulną.

8.Nastrojowe odcienie

Oprócz odcieni brązu, w najbliższej przyszłości zobaczymy także inne nastrojowe barwy.  Jeśli więc zastanawiasz się nad odważnym kolorem ścian, takim jak granat, leśna zieleń, a nawet czerń, to rok 2024 jest idealnym momentem na takie eksperymenty.