6 gorących trendów, które opanują wnętrza tej jesieni - issue27.pl
 • TRENDY  • 6 gorących trendów, które opanują wnętrza tej jesieni

6 gorących trendów, które opanują wnętrza tej jesieni

 

Jesienna aura coraz śmielej rozprzestrzenia się w okół nas. Z dnia na dzień robi się coraz chłodniej, dni stają się krótsze, a wieczory dłuższe. To oznacza tylko jedno – więcej czasu spędzimy w ciepłym, domowym zaciszu. Kiedy obniża się temperatura, letnie akcenty dekoracyjne wydają się już zbędne, a ich miejsce zajmują bardziej adekwatne dodatki, dopasowane do nowego sezonu.

Żegnamy więc beztroskie, jasne pastele i spoglądamy w stronę cieplejszych i głębszych barw, które nadadzą przestrzeni przytulności. Jeśli więc również jesteś już w tym miejscu i zaczynasz jesienne porządki oraz zmieniasz aranżację swojej domowej oazy, to poznaj 6 gorących trendów, które opanują wnętrza tej jesieni.

1.Akcenty z teksturą

Nadchodzące miesiące mają motyw tekstury, warto zatem postawić na bouclé, wełnę, zamsz, skórę, czy drewno. Kolejnym wartym uwagi materiałem jest delikatny, ale szlachetny aksamit.

https://www.instagram.com/p/CnnTdRrIHdq/

Poduszka z aksamitem, wykończona frędzlami/ 445,00 zł, Majalaptos.com

Moherowy koc/ 709 zł, Stackelbergs / Nordicnest.com

Diptyque/ Galilu.pl, 1056 zł

2.Zwierzęce motywy

Kiedy pomyślisz o jesiennych wzorach, to z pewnością pierwszym skojarzeniem będą klasyczne kraty. W tym roku nieco zmienimy te wyobrażenia i chętniej postawimy na eklektyczne motywy zwierzęce.

theaceofspaceblog.com

Taca,  Les-ottomans.com / ok. 529.79 zł

Filiżanka do espresso / 672 zł /Dolce & Gabbana, Farfetch.com

Poszwa na kołdrę / 149,90 zł, Westwing Collection, Westwing.pl

3.Klasyczne i naturalne odcienie

Zmieniając aranżacje w domu na jesienną, warto czerpać inspiracje z kolorów, które widzisz na zewnątrz. A wybór jest bogaty, różne odcienie żółci, pomarańczy, czerwieni, czy brązu będą pięknie współgrać z klasycznymi fundamentami w postaci mebli w kolorze kości słoniowej i kremu. Oprócz brązów, warto zwrócić uwagę także na inne naturalne barwy, takie jak bogata zieleń mchu i miodowe złoto.

thepageedit.com

Narzuta / 520,00 zł, NAP

Zasłony / 134,90 zł, Pierre Cardin, Eurofirany.com.pl

Wazon / 392.02 zł / HAY, Mytheresa.com

4.Kolorowe szkło

Wyraziste, szklane akcenty w pięknych jesiennych kolorach staną się silnym trendem w tym sezonie. Możesz sprawdzić, czy to rozwiązanie sprawdzi się w moim wnętrzu, postaw na kolorowe naczynia ze szkła, wazony lub świeczniki.

ruffledblog.com

Zestaw kolorowych butelek / 1419 zł, Pols Potten / Pl.eyeon.design

Szklanka, 39,95 zł/ Sklum.com

Dzbanek, 549 zł / ANNA VON LIPA, Breuniger.pl

5.Brytyjskie motywy

Kto nie chciałby, aby jesienią jego przestrzeń przypominała ciepły, przytulny domek na angielskiej wsi rodem z hitowego Holiday? Nie trzeba odwiedzać Wielkiej Brytanii, aby poczuć ten klimat. Wystarczy, że wprowadzisz do swojej przestrzeni takie detale jak kwiaty oraz pluszowe obicia.

myenglishcountrycottage.co.uk

Pufa w kwiaty / 720 zł, Makehome.pl

Ramka na zdjęcia, 47 zł / Decorantes.pl

Lampa stołowa, 613,96 zł /PR Home Wells, Lampy.pl

6.Delikatny nieład

Jeśli miałabym zdefiniować “przytulne wnętrze” to z pewnością nie opierałoby się na perfekcji. Każdy pokój potrzebuje czegoś nietypowego, trochę nieoczekiwanego. Dekorując przestrzeń starajmy zwrócić uwagę na to, aby zachować równowagę między *wykończonym* a *relaksującym*. Zbyt idealne, za bardzo skupiające się na projekcie i wykończeniu wnętrza, nie mające nuty osobistego pierwiastka, nie są ciekawe i nie zachęcają do spędzania w nich czasu.

jrlinteriors.com