Koszulki polo męskie – jakie rodzaje wyróżniamy? - issue27.pl
 • MODA  • FASHION NEWS  • Koszulki polo męskie – jakie rodzaje wyróżniamy?

Koszulki polo męskie – jakie rodzaje wyróżniamy?

Koszulki polo męskie to definicja luźnej elegancji. Chociaż nie wszyscy je lubią, a niektórzy wręcz wyśmiewają, od lat utrzymują swoją pozycję w męskiej modzie: zwłaszcza kiedy nadchodzi lato i na tradycyjne koszule robi się za gorąco. W jaki sposób nosić koszulki polo męskie, aby nie narazić się na śmieszność? 

Obecnie polówki widujemy w wielu sklepach. Jednak nie wszyscy wiedzą, że na miano oryginalnych polo zasługują wyłącznie modele wykonane ze specjalnego splotu dwuwarstwowej bawełny. Niestety, są znacznie droższe, a w gorące dni może być w nich zbyt ciepło. Dlatego warto poszukać idealnej polówki również w tańszych sklepach.

pastedGraphic.png  

Granatowa koszulka polo męska 

Kto zapoczątkował modę na męskie polo?

Jeśli interesujesz się sportem, koszulki polo kojarzysz zapewne z kortów tenisowych i pól golfowych. Jednak nie od zawsze były one elementem uniformów sportowców. Na początku XX w. tenisiści nosili dużo mniej wygodne stroje. Zaliczały się do nich elegancka koszula z długim rękawem, krawat oraz krótkie spodenki. 

Dopiero w latach 30. nastąpił przełom za sprawą gracza, którego nazwisko jest znane dzisiaj wszystkim entuzjastom mody – Rene Lacoste. Na międzynarodowych zawodach pojawił się właśnie w koszulce polo własnego projektu. Była ona znacznie wygodniejsza i bardziej przewiewna, co ułatwiało grę, dlatego w krótkim czasie pozostali zawodnicy również zaczęli występować w polówkach. Po kilku latach wprowadzono je jako oficjalny strój obowiązujący na turniejach tenisowych. Z kolei Rene Lacoste uczynił z koszulek polo dochodowy biznes. Do dziś polówki z logo krokodyla są jednymi z najczęściej kupowanych.  

Eleganckie koszulki polo męskie – dostępne fasony

W dzisiejszych czasach trudno rozróżnić, które koszulki polo są zgodne z oryginałem. Jak w przypadku większości ubrań, moda masowa doprowadziła do powstania kilkunastu rodzajów tych bluzek. Dzięki temu więcej osób może pozwolić sobie na zakup polówki. Jakie fasony znajdziesz w sklepach? 

Zwykli śmiertelnicy za koszulki polo uznają wszystkie modele wykonane z bawełny, posiadające krótki rękaw i kołnierzyk zapinany na guziki. Znawcy mody wyszczególniają więcej obowiązkowych detali np. maksimum dwa lub trzy guziki przy szyi. Jeśli do nich nie należysz, nie musisz się tym przejmować. Oryginalne polówki szyje się ze specjalnego rodzaju bawełny zwanej pique, jednak dzisiaj znajdziemy je również w wersjach lnianych czy z domieszką sztucznych materiałów.   

Koszulki polo męskie występują zazwyczaj w trzech podstawowych fasonach, co zauważysz np. na stronie Denley. Należą do nich slim fit – dopasowany, przylegający do ciała krój, nieco luźniejszy regular fit oraz relaxed fit przeznaczony dla panów przy kości. Kołnierzyki zawsze są lekko usztywnione oraz układają się w charakterystyczne „V”. Do koszulek polo nie zaliczają się modele z zaokrąglonymi krawędziami przy szyi.

pastedGraphic_1.png 

Biała koszulka polo męska    

Czy koszulki polo męskie można nosić zamiast koszuli?

Rozwiążmy problem, przed którym staje wielu fanów koszulek polo. W jakich sytuacjach i zestawieniach można nosić je zamiast tradycyjnej koszuli? Polówki zaliczane są do stylu smart casual, dlatego założenie ich pod garnitur zostanie uznane za faux-pas. Jednak dobrze sprawdzą się w połączeniu ze sportową marynarką i spodniami typu chino. W stylizacjach retro możesz zdecydować się na tweedowe spodnie w kant.  

Do koszulek polo nie zakładamy także muszki czy krawata. Kołnierzyk najlepiej zostawić rozpięty przynajmniej na jeden guzik. Jeśli chcesz założyć polo na specjalną okazję, wybierz model czarny lub biały. Osiągniesz efekt niedbałej elegancji i będzie ci znacznie wygodniej.  

_____

Treść: materiał sponsorowany