Jakich pędzli używać do makijażu? - issue27.pl
 • URODA  • MAKEUP  • Jakich pędzli używać do makijażu?

Jakich pędzli używać do makijażu?

Czy odwiedzając drogerie czujesz się przytłoczona i poirytowana ogromną ilością pędzli do makijażu znajdujących się na półkach? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, dzięki naszemu przewodnikowi z łatwością rozróżnisz przeznaczenie każdego z nich.

Gąbki do makijażu – beautyblender

Występują w kształcie trójkąta, bądź jajka, dzięki swojej strukturze wchłaniają odpowiednią ilość podkładu lub korektora. Używając ich najpierw należy nawilżyć produktem, a póżniej delikatnie osuszyć ręcznikiem. To właśnie aplikacja za pomocą beautyblendera powoduje, że kosmetyk idealnie stapia się ze skóra nie pozostawiając nieestetycznych śladów.

 

1.BLEND IT/ MINTISHOP.PL 19,90 PLN 2.DONEGAL/ PERFUMESCO.PL 8,28 PLN 

Pędzle do podkładu

Można je podzielić na cztery rodzaje, ze względu na ich kształt oraz zastosowanie. Pierwszy z nich to pędzel zaokrąglony, który świetnie sprawdzi się w przypadku kryjących podkładów w płynie. Dobrze zakryje linię włosów i brody. Pędzel skośny najlepiej rozprowadza korektory w płynie oraz o kremowej konsystencji, dzięki swojemu kształtowi dociera w trudne miejsca, takie jak okolice nosa i oczu. Płaski i cienki pędzel o kwadratowej formie nadaje się do aplikacji podkładu w okół ust. Inny rodzaj płaskiego pędzla, tym razem zaokrąglony wygładza nieestetyczne krawędzie można go wykorzystać do zmniejszenia granic między korektorem a podkładem.

1.REAL TECHNIQUES 43,99 ZŁ 2.NYX PROFESSIONAL 69, 30 PLN

3. HULU 19,99 PLN 4.SIGMA BEAUTY 89 ZŁ

Pędzel do blendowania

Dzięki miękkości oraz zaokrąglonemu kształtowi można wykorzystać go do pudru oraz produktów mineralnych.

ZOEVA/ SEPHORA.PL 75 PLN

Pędzel do różu

Najlepiej wybierać pędzel o kształcie kopuły, za ich pomocą możliwe jest równomierne nałożenie różu.

ESTEE LAUDER/ IPERFUMY.PL 157 PLN

Pędzel wachlarz

Taki kształt pędzla świetnie rozprowadzi rozświetlacz orazdo strobingu, czyli konturowania twarzy za pomocą rozświetlacza. 

GOLDEN ROSE/ COCOLITA.PL 11,90 PLN