Pędzle do makijażu - czym się kierować przy wyborze? - issue27.pl
 • URODA  • MAKEUP  • Pędzle do makijażu – czym się kierować przy wyborze?

Pędzle do makijażu – czym się kierować przy wyborze?

 

Do perfekcyjnego wykonania makijażu nie wystarczą jedynie kosmetyki. Potrzebujemy również pędzli, za pomocą których odpowiednio zaaplikujemy produkty na skórę. Jakie będą najlepsze? Naturalne, czy syntetyczne? Czy powinniśmy zainwestować w pędzel czy w zupełności wystarczy nam ten kupiony w drogerii? 

Poniżej rozwiejemy Wasze wszelkie wątpliwości i doradzimy na co zwrócić uwagę przy zakupie akcesoriów, aby makijaż wykonany z ich użyciem wyglądał jak najlepiej. 

#1

Jeśli posiadasz tłustą cerę, staraj się wybierać pędzle z twardym włosiem, które ułatwią aplikację kosmetyku, a jednocześnie sprawią, że makijaż utrzyma się dłużej. 

#2

Wybierając pędzel zwróć uwagę na jego gęstość. Pędzle z naturalnym włosiem są dość przyjazne dla cery, jednakże oferta pędzli syntetycznych coraz bardziej się poszerza, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiednie dla siebie akcesoria. Tymi drugimi, szczególnie powinny zainteresować się osoby, które mają skłonność do alergii, gdyż w niektórych przypadkach naturalne włosie może uczulać. 

#3

Pędzel do podkładu pomoże w precyzyjnej aplikacji kosmetyku bez tworzenia niechcianego efektu maski. Jeśli używasz popularnego płynnego podkładu to dobrze sprawdzi się pędzel typu flat – top, natomiast do podkładu mineralnego wybierz pędzel kabuki, o gęstym włosiu. 

#4

Jeśli chodzi o pędzel do pudru to najczęściej wybieramy te gęste i duże, które ułatwią i przyspieszą precyzyjne nakładanie kosmetyku. 

#5

Pędzel do konturowania powinien być skośny, owalny lub w kształcie wachlarza, aby tylko delikatnie “omieść” strategiczne miejsca twarzy bronzerem lub różem, dzięki czemu unikniemy przypadkowych plam, które powstały ze względu na zbyt mocny nacisk pędzla na skórę lub zbyt duże skoncentrowanie produktu w jednym miejscu. 

#6

Pędzle to akcesoria, które służą nam przez kilka lat, dlatego czasem warto zainwestować w takie przydatne dodatki. Raczej staramy się unikać pędzli z najniższych półek cenowych ze względu na ich wątpliwą jakość. 

#7

Pamiętajmy również o odpowiedniej pielęgnacji pędzli. Odpowiednia higiena akcesoriów wpływa na komfort wykonania makijażu, ale także na stan naszej cery. Najlepiej, aby były one czyszczone po każdym użyciu, a możesz do tego użyć nawet delikatnego szamponu czy płynu do demakijażu. Oczywiście w drogeriach dostępne są również specjalne płyny stworzone specjalnie z myślą o  myciu pędzli. 

Regularna higiena dotyczy każdego rodzaju pędzli, jednak warto na to szczególnie zwrócić uwagę, jeśli używasz ich do nakładania mokrych kosmetyków. 

__________