Aranżacje wnętrz w stylu art deco - issue27.pl
 • TRENDY  • Aranżacje wnętrz w stylu art deco

Aranżacje wnętrz w stylu art deco

 

Złoty okres dwudziestolecia międzywojennego miał pozytywny wpływ na rozwój nowego nurtu, zarówno w sztuce, jak i architekturze. Pompatyczne wnętrza stylu art deco urzekają swoją dekoracyjnością i wyczuciem dobrego smaku.  

Eleganckie pomieszczenia zaaranżowane w klimacie art deco przepełnione są luksusem i wystawnością. Miarą bogactwa nie jest cena dekoracji i mebli, a jakość ich solidnego wykonania i materiałów, z których zostały wyprodukowane. Architekci w swoich projektach wybierają drogocenne materiały, takie jak marmur, szkło, aksamit czy drewno pokryte błyszczącym fornirem. Tutaj liczy się naprawdę każdy, nawet najmniejszy szczegół! Mimo przepychu, podkreślanego błyszczącymi dodatkami, wnętrza zawsze urządzone są w stonowanej kolorystyce. Niemniej jednak dekoracje  art deco równie często bazują na barwnych kontrastach. 

Maksymalizm stylu podkreślają lampy, zazwyczaj są to bogato zdobione żyrandole. Elegancji dodają również wiszące na ścianach dzieła sztuki, ozdobna sztukateria czy wzorzyste tapety. Oczywiście, obowiązkowym punktem są również lustra, które optycznie sprawiają, że pomieszczenia wydają się większe, bardziej przestronne. 

Poniżej zebrałyśmy dla Was kilka propozycji wnętrz urządzonych w tym jakże bogatym stylu. Mamy nadzieję, że znajdziecie tutaj inspiracje, które pomogą Wam w aranżacji wnętrz w Waszych domach. 

 

  

 

 

 

 

__________

Zdjęcia: Pinterest