Makijaż na Halloween - instagramowe tutoriale - issue27.pl
 • URODA  • MAKEUP  • Makijaż na Halloween – instagramowe tutoriale

Makijaż na Halloween – instagramowe tutoriale

 

Wielkimi krokami nadchodzi najstraszniejszy dzień w roku – Halloween. Zabawa pochodzi, oczywiście z krajów anglosaskich i polega na przebieraniu się w najróżniejsze stroje. Wiele z was zapewne kojarzy popularne (szczególnie w amerykańskich filmach) powiedzenie “cukierek albo psikus”. Najczęściej jest ono wypowiadane przez dzieci, które w ramach zabawy odwiedzają sąsiadów i zbierają słodycze. 

Takie “straszne” imprezy są ostatnio coraz bardziej popularne także w Polsce. Chętnie przebieramy się za bohaterów ulubionych filmów, ikony kina, muzyki, czy mody. Inspiracje kostiumowe, to rozległy temat, więc zostawię go na inny wpis.

W tym szczególnym czasie, pewnym niepewności, należy chociaż na chwilę oderwać się od rzeczywistości i świętować Halloween nawet w wąskim gronie lub na Facetime. Właśnie w przypadku tej drugiej opcji główną rolę odgrywa twarz, więc warto ozdobić ją fantazyjnym makijażem, którego przygotowane sprawi wiele frajdy, a efekt końcowy przyprawi uczestników wirtualnego spotkania o dreszcze i zdumienie.

Poniżej prezentuję 8 tutoriali z Instagramu, dzięki którym krok po kroku odtworzysz makijaż: 

1/Wampirze usta @gab.banach

2/Laleczka Voodoo @noelle.makeup

3/ Zombie girl @beauty.raven

4/ Czarodziejka z księżyca @barva.beauty 

5/Przerażająca laleczka @by.anjaa

6/ Różowe spojrzenie @beautyvtricks

7/Cyklop @arawert

8/Pastelowe oczy @paulineebeauty

https://www.instagram.com/p/CGdAb6qJS0J/