Jak okiełznać puszące się włosy? - issue27.pl
 • URODA  • Jak okiełznać puszące się włosy?

Jak okiełznać puszące się włosy?

 

Jesień i zima to pory roku, kiedy wilgoć i opady występują na porządku dziennym. Niestety jest to utrapienie każdej dziewczyny, której włosy są podatne na wszelkie tego typu czynniki, co w konsekwencji doprowadza do ich samoczynnego puszenia się. Z pewnością ich stylizacja nie należy do najłatwiejszych, a tym bardziej do najszybszych.

Zastanawiacie się pewnie, czy istnieje jakiś sposób, aby pożegnać się z problemem puszących się włosów? Najczęściej podatne na takie działanie są te osłabione i suche, więc elementarną pielęgnację powinno rozpocząć się od ich odżywienia. Właściwe nawilżenie to pierwszy etap, ale jeśli to nie jest wystarczające, warto wspomóc się odpowiednimi kosmetykami, a nawet sprawdzonymi trikami. Poniżej przygotowałam kilka prostych rad, które pomogą wszystkim włosomaniaczkom pozbyć się problemu puszącej się czupryny. 

1/ Zamień bawełnianą poszewkę na poduszkę na jedwabną. Ta mała zmiana spowoduje, że włosy staną się gładsze.

2/ Podczas mycia, spłucz szampon chłodną wodą. To co sprawi, że łuska włosa pozostanie zamknięta. Dodatkowo staraj się nie pocierać mocno włosami, a delikatnie wmasować szampon lub odżywkę. 

3/ Unikaj spania z mokrymi włosami. Dodatkowe pocieranie wilgotnymi włosami o poduszkę może je jeszcze bardziej uszkodzić.

4/ Staraj się regularnie podcinać zniszczone końcówki u sprawdzonego fryzjera. 

5/ Do rozczesania włosów stosuj grzebień z szerokimi zębami. Radzimy unikać zwykłych szczotek czy grzebieni z drobnymi ząbkami. 

6/ Jeśli masz taką możliwość, staraj się używać funkcji jonizacji podczas suszenia włosów i susz włosy od nasady aż po końcówki. Dodatkowo, na koniec każdego suszenia warto używać chłodnego powietrza.

7/ Olejowanie włosów – odpowiednio dobrany olej rozprowadź na włosach i pozostaw na około pół godziny, a następnie dokładnie je umyj. Jeśli myjesz włosy rano, olejowanie możesz wykonać poprzedniego wieczora. Regularnie powtarzany zabieg powinien dogłębnie odżywić Twoje włosy. 

8/ Woda ryżowa. Jest to chyba najprostszy i najtańszy sposób na puszące się włosy. Po ugotowaniu ryżu nie pozbywaj się wody, w której się gotował. Umyj włosy tak jak zawsze, a następnie nałóż wystudzoną wodę ryżową i pozostaw na około 5 minut, a następnie dokładnie spłucz. 

________