Przekąski dla zdrowych włosów - co jeść, aby pasma były piękne i grube? - issue27.pl
 • ZDROWIE  • DIETA  • Przekąski dla zdrowych włosów – co jeść, aby pasma były piękne i grube?

Przekąski dla zdrowych włosów – co jeść, aby pasma były piękne i grube?

 

Sezon przejściowy jest wyzwaniem nie tylko dla samopoczucia i odporności, to również próba dla kondycji włosów. Czasem te “gorsze dni” sprawiają, że włosy stają słabsze i zaczynają wypadać. W naszej redakcji wierzymy, że pierwszym krokiem do poprawy może wprowadzenie odpowiednich składników do codziennej diety. To, co jemy, ma wpływ nie tylko na nasz ogólny stan zdrowia, ale także na zdrowie naszej skóry, paznokci i włosów.

Dieta bogata w różne warzywa, owoce, orzechy, rośliny strączkowe, produkty pełnoziarniste i zdrowe tłuszcze prawdopodobnie zapewni ci to, czego potrzebujesz, aby zachować zdrowie wewnętrzne i zewnętrzne.  A przypadku, kiedy zauważamy spadek kondycji włosów, warto sięgnąć po odpowiednie składniki, które mogą wspierać ich zdrowie. Najlepiej, aby w swoim składzie miały witaminę C, białko i beta-karoten. Czy elementy wspierające zdrowie i kondycję włosów.

Poniżej znajdziesz 10 produktów spożywczych, które będą świetnym wsparciem w przywróceniu twoim pasmom pełniejszego i zdrowszego wyglądu.

1.Owoce aceroli

Te cierpkie owoce są niezwykle bogate w witaminę C. Składnik ten wspiera naturalną produkcję kolagenu w organizmie. Kolagen jest ważnym składnikiem białek tworzących zdrowe włosy.

2.Pomarańczowa papryka lub inne pomarańczowe pokarmy

Ten rodzaj produktów zawiera beta-karoten, który w organizmie przekształca się w witaminę A. Witamina A wspomaga produkcję sebum, dzięki czemu włosy wyglądają zdrowo.

3.Mango

Te soczyste owoce są nie tylko smaczne, ale także bogate w witaminę C i beta-karoten, które wspomagają produkcję kolagenu i sebum.

4.Soczewica

Roślina strączkowa, w której znajdziemy takie składniki jak białko, błonnik, witaminy i minerały, w tym żelazo. Dieta bogata w białko ma kluczowe znaczenie dla zdrowia włosów, ponieważ składają się one z białek. Pokarmy bogate w żelazo sprzyjają również zdrowemu wzrostowi włosów, wspierając dostarczanie tlenu do komórek. Niedobór tego ważnego składnika odżywczego może negatywnie wpłynąć na wzrost włosów.

5.Jagody açai

Te smaczne jagody są jednymi z najbardziej bogatych w przeciwutleniacze pokarmów na świecie. Przeciwutleniacze pomagają chronić włosy przed stresem oksydacyjnym i sprawiają, że fryzura wygląda bujnie i promiennie.

6.Szpinak

Jego zielone liście mają ogromny wpływ na zdrowie włosów, ponieważ zawierają  żelazo oraz witaminy A i C.

7.Siemie lniane

Te maleńkie nasionka są pełne białka i roślinnych kwasów tłuszczowych omega-3, które wspierają kondycję i zdrowie włosów.

8.Nasiona Chia

Podobnie jak siemię lniane, nasiona chia są wspaniałym źródłem białka i kwasów tłuszczowych omega-3. Dzięki czemu nasz organizm otrzymuje wsparcie w utrzymaniu w zdrowiu włosów i paznokci. Świetnie wpływają również na zdrowie jelit, co pomaga chronić przed niedoborami składników odżywczych.

9.Pestki dyni

Sezon jesienny stoi pod znakiem dynii. Wykorzystując ten fakt, warto wprowadzić pestki dynii do menu. Są one kolejnym pysznym sposobem na pozyskanie białka, które jest pokarmem bogatym w żelazo i kwasy omega-3, sprzyjającym zdrowym włosom.

10.Owsianka

Ziarna są w bogate w błonnik i  w aminokwas L-cysteinę, pomagającą w produkcji keratyny. Przypomnienie: keratyna to białko, z którego zbudowane są nasze włosy.

_____________

Powyższy artykuł ma charakter informacyjny. Nie jest poradą medyczną ani psychologiczną. Jeśli borykasz się z problemami zdrowotnymi, skonsultuj się ze specjalistą.

Zdjęcia: inspiracje Pinterest