Sposób na to, aby szminka utrzymała się cały dzień na ustach - issue27.pl
 • URODA  • MAKEUP  • Sposób na to, aby szminka utrzymała się cały dzień na ustach

Sposób na to, aby szminka utrzymała się cały dzień na ustach

 

Utrwalające spraye, podkłady, czy inne produkty, które obiecują, że Twój makijaż utrzyma się nawet po popołudniowej przerwie na kawę, produkty te są wszędzie dostępne, ale prawda jest taka, że utrzymanie pięknego koloru na ustach od 9 do 17 to już zupełnie inna sprawa. Na szczęście eksperci od makijażu mają swoje sprawdzone sposoby na to, aby nasz ulubiony odcień pozostał na wargach znacznie dłużej. Jeśli poszukujesz sposobu, który sprawi, że kolor ulubionej pomadki będzie bardziej trwały, to przeskroluj nasz tekst niżej i sprawdź, czy nasze triki zadziałają!

1.

Po pierwsze przygotuj usta. Upewnij się, że są w dobrym stanie, jeśli masz wątpliwości, wykonaj peeling. Ten zabieg pomoże pozbyć się z ich powierzchni nierówności, wygładzi je, nawilży, dzięki czemu będą gotowe na pomadkę. Pamiętaj, aby dokładnie usunąć pozostałości peelingu, czy tłustego olejku, zanim postanowisz nadać im kolor.  “Pigment nie pokryje dobrze śliskich ust” – uważa wizażystka Elsa Morgan w wypowiedzi dla Elle Australia. 

2.

Wypełnij całe usta transparentną kredką lub taką o odcieniu wybranej szminki,  następnie nałóż warstwę pomadki. Aby zwiększyć szanse na utrwalenie, zaaplikuj dwie warstwy pomadki. Po nałożeniu pierwszej, przypudruj delikatnie usta, a następnie pomaluje je ponownie. 

 

3.

Zwróć uwagę na trwałość szminki, podczas zakupu. Zdecydowanie bardziej odpornym wyborem są matowe pomadki. Już chwilę po aplikacji zastygają i znacznie lepiej wtapiają się w usta.

 

______

Zdjęcia inspiracja Pintrest