Jesienna regeneracja włosów, czyli 6 kroków do zdrowych włosów - issue27.pl
 • TRENDY  • Jesienna regeneracja włosów, czyli 6 kroków do zdrowych włosów

Jesienna regeneracja włosów, czyli 6 kroków do zdrowych włosów

 

Lato dobiega końca, a jego miejsce zastępują jesienne, nieco chłodniejsze dni. Po upalnym okresie, włosy są bardzo często suche, szorstkie i matowe.  Ze względu na zbyt częsty kontakt ze słoną wodą, wiatr, nieodpowiednią dietę czy na zbyt długie przebywanie na słońcu bez nakrycia głowy. Ich regeneracja nie zawsze jest szybka i łatwa, ale warto poświęcić trochę czasu podczas długich, jesiennych wieczorów, aby przywrócić im naturalny, zdrowy wygląd. Poniżej przygotowałyśmy kilka wskazówek, które pomogą Wam przywrócić włosom naturalną witalność.

1/ Nawilżenie

Po lecie włosy bardzo często są odwodnione przez co są narażone na nadmierną łamliwość i wypadanie. Odżywki i maski powinny być stosowane regularnie, niezależnie od pory roku, jednak po upalnych miesiącach warto pamiętać o tych dwóch produktach podczas rutyny pielęgnacyjnej.

2/ Olejowanie

To jeden z najbardziej efektownych sposobów na poprawę kondycji łusek włosów. Oczywiście efekty nie będą widoczne od razu, ale dzięki regularności będzie można dostrzec, że włosy stają się coraz przyjemniejsze w dotyku, mniej szorstkie.

3/ Oczyszczanie

Na samym początku regeneracji powinno zadbać się o porządne oczyszczenie włosów i skóry głowy za pomocą peelingu. Dzięki temu pozbędziemy się pozostałości po wcześniej używanych odżywkach, olejkach i pozostałych kosmetykach.

4/ Mycie

Włosy mogą być nieco bardziej delikatne, kruche, dlatego warto poświęcić więcej czasu na mycie i delikatne wmasowywanie produktów od nasady aż po same końcówki, bez nadmiernego tarcia włosami. Dodatkowo warto zrezygnować z kosmetyków, które w swoim składzie zawierają SLS-y.

5/ Wizyta u fryzjera

Warto również rozważyć wizytę u fryzjera, jedynie by podciąć zniszczone i rozdwojone końcówki, dzięki czemu cały proces regeneracji będzie miał o wiele lepsze i szybsze efekty.

6/ Stylizacja

Jeśli stylizujecie włosy za pomocą suszarki, prostownicy czy lokówki to koniecznie trzeba zabiezpieczyć włosy kosmetykami termoochronnymi. W przypadku suszenia włosów można rozważyć zmianę nawiewu z gorącego na zimny, który jest nieco mniej inwazyjny dla włosów.

______