ZRÓWNOWAŻONA MODA- CZYLI JAK SECOND-HANDY WRÓCIŁY DO ŁASK - issue27.pl
 • MODA  • FASHION NEWS  • ZRÓWNOWAŻONA MODA- CZYLI JAK SECOND-HANDY WRÓCIŁY DO ŁASK

ZRÓWNOWAŻONA MODA- CZYLI JAK SECOND-HANDY WRÓCIŁY DO ŁASK

Ostatnimi czasy modne stało się hasło społecznej odpowiedzialności mody. To jak duży wpływ ma ta branża na niszczenie planety i jej zasobów naturalnych wiemy od dawna, a powstające eko marki odzieżowe czy specjalne linie nazywane „sustainable” mają na celu zrównoważenie owych działań. Jednak jak w każdym aspekcie życia, trend eco fashion szybko stał się dla niektórych firm jedynie okazją do zarobienia sporych pieniędzy. Odpowiedzią na to mogą okazać się miejsca, powoli zyskujące coraz większą rzesze fanów, czyli second-handy. Kiedyś oblegane, w ostatnich latach zupełnie zapomniane i utożsamiane z kiczem, teraz wracają do łask. Moda na nie wzrosła dzięki zwróceniu uwagi na ilość wcześniej już wyprodukowanych dóbr. Dodatkowo która z kobiet nie marzy o vintage saddle bag od Diora, tak popularnej w ostatnich miesiącach? Czy też klasycznej koszuli Toteme, na którą normalnie należałoby wydać majątek? Możliwość posiadania ubrań od projektantów, z najlepszych materiałów i to za mniejsze kwoty, a przy tym dbanie o planetę sprawiły, że niegdyś omijane szerokim łukiem, dziś sklepy z ubraniami vintage stały się kopalnią prawdziwych perełek.

NOWY WYMIAR SECOND-HANDÓW

Jednak zakupy w takich miejscach to prawdziwa wyprawa( nie jest to przesadne słowo, bo dobre sklepy z odzieżą używaną są niekiedy jak prawdziwe pole bitwy, a tylko najlepsi trafiają na prawdziwe skarby- kaszmirowy sweter, skórzana ramoneska, vintage koszula Gucci czy spodnie Acne Studios, to nie lista zakupów okrawająca na tysiące złotych, a niektóre z okazów jakie można tam znaleźć ) Na ratunek dla tych z nas, które nie mają w sobie woli walki czy czasu, przychodzą internetowe vintage shopy, których w Polsce powstaje coraz więcej. Stają się konkurencją dla tych stacjonarnych i zagranicznych, oferując szeroki wybór ubrań oraz dodatków najlepszej jakości, uprzednio sprawdzonych przez specjalistów. Poniżej znajdziecie trzy najpopularniejsze rodzime sklepy, oferujące wyselekcjonowane ubrania vintage, dzięki którym pokochacie modę z drugiej ręki.

Hopla Store

Oferujący głównie współczesne marki (m.in. COS, & Other Stories czy Massimo Dutti) sklep, to miejsce idealne dla wielbicielek najwyższej jakości materiałów i klasycznych krojów. 

Pyskaty zamsz 

Pyskaty Zamsz to miejsce, w którym można nie tylko kupić, ale również sprzedać swoje markowe ubrania, buty, akcesoria i torebki. Przed wystawieniem na stronę, każdy produkt przechodzi szczegółową weryfikację. Specjaliści w dziedzinie przykładają uwagę nie tylko do oryginalności i pochodzenia produktów ale również do ich stanu.

 

Chosen by

Strona oferująca luksusowe produkty w dwóch kategoriach „ready to ship”, czyli rzeczy już zweryfikowane oraz te które zostaną sprawdzone przez specjalistów. W sklepie możemy również sprzedawać swoje przedmioty.

Autorka: Paulina Szefler