Styl (old)Celine w nowej odsłonie zwanej Bottega Veneta - issue27.pl
 • TRENDY  • Styl (old)Celine w nowej odsłonie zwanej Bottega Veneta

Styl (old)Celine w nowej odsłonie zwanej Bottega Veneta

Ponad pół roku temu świat mody obiegła wiadomość – Daniel Lee, projektant dotychczas zajmujący się kolekcjami ready-to-wear Celine,  od 1 czerwca 2018 objmuje stanowisko dyrektora kreatywnego włoskiego domu mody Bottega Veneta, zastępując tym samym Tomasa Maiera. 

Utrzymując kunszt, jakość i wyrafinowanie, nie mogę się doczekać ewolucji tego, co już było wcześniej, jednocześnie przyczyniając się do nowej perspektywy oraz innowacji  – wyznaje cytowany przez Vogue.co.uk Daniel Lee

Bottega Veneta już dawno temu została zaszufladkowana jako marka niewywołująca większych emocji, szczycąca się wcielaniem biesiadnego ducha Włoch w swoich kolekcjach. Dlatego debiutujące w tym tygodniu w Mediolanie propozycje Daniela Lee można nazwać nie lada zaskoczeniem, Projektant udowadnia, że ma niebywały talent do tworzenia ubrań. Linia Pre-fall 2019 zaspokaja bowiem potrzeby miłośników estetyki, jaką w Celine zaszczepiła Phoebe Philo. 

Naj-lepsza Pre-fall 2019 

Kolekcja stworzona przez Lee podkreśla wszystkie najciekawsze elementy DNA stylu Bottega Veneta:  delikatne krawędzie na mocnych sylwetkach, dbałość i kunszt w stosunku do tkanin takich jak skóra, jedwab i wełna. Jeśli chodzi o  paletę barw to są one subtelne: kamelowy, szaroniebieski, głęboka zieleń oraz pomarańcz. Projektant akcentuje także ważne części włoskiej mody, takie jak silne poczucie tożsamości, skupienie na ponadczasowości oraz zmysłowość. 

Oby uniwersalność i przywiązanie stały się cechami na postawie których projektant będzie sumiennie budował kolejne kolekcje. Opuszczenie Celine przez Phoebe Philo oraz zupełnie odmienne artystyczne wizje nowego dyrektora kreatywnego marki Hedi Slimane pozostawiają pustkę, na której wypełnienie czekają miłośnicy funkcjonalnej, lecz eleganckiej estetyki wykreowanej przez Philo. 

[Best_Wordpress_Gallery id=”312″ gal_title=”bv”]

Zdjęcia: materiał prasowy

Autorka: Kamila Cichocka