Wywiad z Roksaną Romańską - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • Wywiad z Roksaną Romańską

Wywiad z Roksaną Romańską

Roksana profesjonalnie zajmuje się fotografią i retuszem, wykonując głównie sesje modowe oraz beauty. Na codzień mieszka w Centrum Katowic, a studiuje w Krakowskich Szkołach Artystycznych na kierunku Fotografia Kreatywna. Jak można przeczytać na jej stronie intenetowej, Roksana wierzy, że “połączenie talentu oraz ciężkiej pracy pomaga osiągać wymarzone rezultaty”. Sukcesy młodej artystki, jednoznacznie pokazują, że jej motto ma przełożenie na rzeczywistość. Prace Roksany ukazały się w prestiżowych tytułach modowych, tj. polska edycja Vogue oraz włoski Vogue Photo.  Zaintrygowana jej twórczą pracą postanowiłam zadać kilka pytań:

Dlaczego zdecydowałaś się zająć fotografią?

Roksana Romańska: To wszystko wyszło bardzo naturalnie. Najpierw interesowałam się troszkę modellingiem, robiłam też zdjęcia dla zabawy starymi tradycyjnymi aparatami na kliszę. Mój chłopak Arek miał półprofesjonalną lustrzankę, zatem szybko ją “przejęłam” 🙂 Ogarnęłam obsługę trybu manualnego i fotografowałam dosłownie wszystko, długo szukając swojego kierunku. Potem zaczęłam umawiać się na sesje z koleżankami modelkami, dokupiłam trochę sprzętu i.. poszło 🙂

Gdzie znajdujesz inspiracje?

RR: Dosłownie wszędzie. Przeglądam dużo treści w internecie, lubię chodzić na wystawy, podróżować. Dużo daje mi kontakt z naturą oraz innymi kreatywnymi ludźmi.

W jaki sposób celebrujesz wolne chwile?

RR: Jak już wspominałam lubię podróżować. Spakowanie plecaka zajmuje mi dosłownie moment i jestem gotowa do drogi. Najchętniej tak bym spędzała każdą wolną chwilę 🙂

Twój największy zawodowy sukces to…?

RR: Myślę, że znalezienie się wśród laureatów zeszłorocznego konkursu organizowanego przez Vogue Polska w ramach kampanii Anji Rubik #sexedpl. Moje zdjęcia znalazły się na wystawie w Powidokach w MSN w Warszawie, w grudniowym wydaniu Vogue oraz na ich stronie internetowej. Dodam, że były to autoportrety – także radość podwójna.

Kiedy rano wstaję…?

RR: Jem śniadanie i piję kawę. Bez tego nie wychodzę z domu.

W mojej torebce zawsze znajdę…?

RR: Telefon, szminkę, wizytówki.

Moje największe marzenie to…?

RR: Fotografować modę dla najlepszych magazynów i marek w Polsce i na świecie. 

Kiedy tworzę czuję…?

RR: Że żyje. Sprawia mi to ogromną radość, w zasadzie to nie wyobrażam sobie, abym mogła zajmować się czymś innym.
_______
Portfolio Roksany: https://roxanaromanska.myportfolio.com 
Instagram: https://www.instagram.com/roxanaromanskaphoto/
Rozmawiała: Kamila Cichocka