Historia pisana czerwoną szminką - issue27.pl
 • URODA  • MAKEUP  • Historia pisana czerwoną szminką

Historia pisana czerwoną szminką

Jeśli jesteś smutna nałóż więcej szminki i atakuj

mawiała Coco Chanel.

Marylin Monroe, Elizabeth Taylor kładły się z karminowo-czerwonymi ustami do łóżka by podkreślić, nawet we śnie, swój seksapil, a Kleopatra przy jej pomocy pozbywała się oponentów. Największy atrybut kobiecości. Był, jest i będzie na ustach kobiet całego świata. 

Niezastąpiona, ponadczasowa, elegancka. To trzy przymiotniki, w których zamyka się cała kwintesencja, czerwonej szminki. Choć tak niepozorna, była niemym świadkiem historii. Była obecna przy narodzinach emancypacji kobiet i pomagała tworzyć wielkie kosmetyczne imperia.  Ten mały, drobny akcent sprawił, że aktorki srebrnego ekranu stały się obiektem zachwytu i pożądania, a kobiety na całym świecie przy jej pomocy zrozumiały, że można przezwyciężyć każdą przeszkodę. 

Jej wysokość czerwona szminka 

W czasach Kleopatry, służyła jako środek do eliminowania wrogów. Złożony przez karminowe usta pocałunek mógł okazać się śmiertelny. W XVIII zakazana w wielu państwach Europy. Pokonała przeciwności i z czarnego charakteru stała się niekwestionowaną królową.  Bilet do sławy ofiarowało jej kino.  Aktorki czarno-białych filmów niemych, wylansowały modę na mocno zaznaczone usta. Greta Garbo, Gloria Swanson czy Louise Brooks ugruntowały jej pozycję. A słynne fame fatale m.in. Marilyn Monroe czy Elizabeth Taylor kładąc się spać w czerwonej szmince – nadały jej status ikony. Czerwona szminka stała się symbolem wyzwolonej kobiety, ale także remedium na przeciwności losu. Słynny efekt szminki, nazwany przez Leonarda Laudera w latach 30 XX wieku – mówił że kiedy wskaźniki ekonomiczne idą w dół, sprzedaż szminki wzrasta. Kobiety zawsze lubiły poprawiać sobie nastrój za pomocą makijażu. By podkreślić wyjątkowość czerwonej szminki, w 1933 rok, jej nakładanie, zostało przez amerykańskiego VOGUE’A okrzyknięte jednym z najważniejszych gestów stulecia. 

Ewolucja – Rewolucja 

Nie ma jednego odcienia czerwieni, jest ich cały wachlarz tak jak typów kobiecej urody. Dlatego każda z nas może dopasować ją bezbłędnie do – odcienia skóry, wielkości ust, czy sytuacji. L’Oréal Paris, który od ponad 100 lat tworzy kosmetyki dla kobiet, wie jak ważną rolę odgrywa w życiu każdej z nas. Dlatego ponad 30 lat temu stworzył szminkę, która zrewolucjonizowała podejście do malowania ust. Szminka stała się tak popularna, że dziś co trzy sekundy na świecie sprzedaje się jedna sztuka. 

By sprostać oczekiwaniom różnych kobiecych gustów i potrzeb, L’Oréal Paris niezmiennie udoskonala formułę kultowej szminki. Color Riche łączy w sobie doskonałość koloru i wyjątkowe właściwości. Jej  formuła wzbogacona m.in. w witaminę E, kwasy Omega 3 i Omega 6,  ma za zadanie chronić i odżywiać usta każdego dnia, ale także  pokryć je doskonałym i trwałym kolorem. Kultowa szminka L’Oréal Paris od ponad 30 lat nie schodzi z ust kobiet na całym świecie. Jest obecna zarówno na paryskiej ulicy – nieustannie interpretującej na nowo klasykę, jak i na wybiegu, który dyktuje światowe trendy. Czym niezmiennie uwodzi Color Riche? Swoją niezwykłą formułą, która nie tylko nadaje kolor ustom, ale także skutecznie je pielęgnuje – zapobiega wysuszaniu ust, chroni blask i podkreśla kolor. Ma także aż 3 rodzaje wykończenia.  Mat, satyna, czy wysoki połysk? Nie ważne na który efekt się zdecydujesz – w każdym twoje usta zyskają nie tylko wspaniały kolor, ale także efekt nawilżenia dla ich komfortu.  

 Color Riche Matte  

Matte – have sezonu. Nie tylko nadaje wyjątkowy efekt na ustach, ale także utrzymuje się przez wiele godzin, bez konieczności poprawiania.  Dzięki pomadce Color Riche Matte, zapomnisz o wysuszonych ustach! Formuła zawiera olej kameliowy oraz olejek Jojoba i daje efekt nawilżenia.

 

Color Riche Shine  

To przede wszystkim innowacyjna formuła oraz błyszczący efekt, który uwielbia każda  kobieta. Szminki Color Riche Shine idealnie kryją i sprawiają, że Twoje usta ponętnie błyszczą, pokryte wyjątkowym kolorem. Jeśli szukasz seksownych, ale jednocześnie eleganckich rozwiązań, Color Riche Shine będzie strzałem w dziesiątkę! Dodatkowo bogactwo olejków daje ustom pożądane uczucie komfortu przez cały dzień. Bez żadnych poprawek i kompromisów! 

 

 Color Riche Satin  

Szminki mają gładką, kremową konsystencję i subtelny zapach. Color Riche Satin jest wzbogacona w witaminę E o właściwościach przeciwutleniających. Dodatkowo zawiera kwasy Omega 3 i Omega 6, które odpowiadają za utrzymanie naturalnego piękna ust i efekt nawilżenia.