Gambijska aktywistka Jaha Dukureh nową ambasadorką L’Oréal Paris - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • Gambijska aktywistka Jaha Dukureh nową ambasadorką L’Oréal Paris

Gambijska aktywistka Jaha Dukureh nową ambasadorką L’Oréal Paris

Nominowana do pokojowej Nagrody Nobla gambijska aktywistka, Jaha Dukureh prowadzi  działania mające na celu poprawienie sytuacji milionów kobiet w Afryce oraz na świecie. Główne aspekty jej aktywności obejmują sprzeciwienie się przymusowemu obrzezaniu oraz zawieraniu małżeństw z nieletnimi dziewczynkami. Jaha Dukureh od teraz jest także nową ambasadorką L’Oréal Paris.

Safe Hands for Girls

Sama Dukureh została poddana okaleczeniu narządów, gdy miała niespełna tydzień. W wieku 15 lat musiała przeprowadzić się do Stanów Zjednoczonych i wyjść za znacznie starszego mężczyznę. W 2013 roku, założyła organizację Safe Hands for Girls, w ramach której propagowała walkę z z FGM i nielegalnymi małżeństwami dzieci oraz wspierającą kobiety, które doświadczyły tych procederów. Dziś dzięki działalności „Safe Hands for Girls” udało się zapobiec dokonania rytuałów obrzezania u około 1 miliona dziewcząt i kobiet, w tym własnej siostry Jahy. Organizacja prowadzi również kampanie wspierające walkę z nielegalnym zawieraniem małżeństw z nieletnimi dziewczynkami. Działania Jaha Dukureh przyczyniły się do wprowadzenia w Gambii zakazu obrzezania. 

Wysiłki aktywistki są doceniane i wspierane na całym świecie. Oprócz wspomnianej wcześniej nominacji do nagrody Nobla, otrzymała również inne wyróżnienia; Medal Honoru imienia Eleanor Roosevelt, znalazła się na liście Times 100 Most Influential People magazynu Times. 

Ponieważ jestem tego warta

Z wielką przyjemnością witamy Jaha Dukureh w rodzinie L’Oréal Paris. Niezłomną aktywistkę, głos milionów kobiet na całym świecie, uhonorowaną nagrodą Women of Worth i nominowaną do Pokojowej Nagrody Nobla. Jej niezwykła siła i determinacja stanowią inspirację dla innych do podejmowania walki o prawo do definiowania swojego świata i panujących w nim reguł. Jaha Dukureh jako ambasadorka L’Oréal Paris staje się tym samym reprezentantką wszystkich kobiet – niezależnie od pochodzenia, wieku czy koloru skóry. Bo każda kobieta jest adresatką ponadczasowego hasła marki: „ponieważ jestem tego warta”. 

-DELPHINE VIGUIER-HOVASSE Global Brand President L’Oréal Paris

Jaha Dukureh oficjalnie zadebiutuje w roli międzynarodowej ambasadorki marki L’Oréal Paris w kampanii Color Riche.

_______________