6 złych nawyków, które rujnują Twoją cerę - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • 6 złych nawyków, które rujnują Twoją cerę

6 złych nawyków, które rujnują Twoją cerę

Pewne elementy codziennej rutyny pielęgnacyjnej, do których nie przywiązujesz wystarczającej uwagi mogą przyczynić się do pogorszenia stanu Twojej cery. Co gorsze, możesz być nieświadoma, że czynności, jakie uważasz za poprawne i wykonujesz je regularnie mogą mieć fatalny wpływ na skórę twarzy. Praktykowanie pewnych nawyków dniami, miesiącami, a nawet latami mogą prowadzić do powstawania zaskórników, wyprysków, zmarszczek głębokich, a nawet do odwodnienia cery!

Poniżej znajdziesz 6 przykładów tych nawyków, z których powinnaś natychmiast zrezygnować.

1.Oczyszczanie twarzy wyłącznie za pomocą płynu micelarnego 

Jest to jedna z najgorszych opcji oczyszczania twarzy! Oczywiście sam płyn miceralny może mieć jak najbardziej pozytywny wpływ na naszą skórę, jednak nie powinien on być jedynym produktem podczas oczyszczania twarzy. Przemycie twarzy za pomocą płatka kosmetycznego usunie tylko powierzchowne zabrudzenia, które są widoczne na pierwszy rzut oka, a nie usunie tych, które wniknęły w głębsze warstwy skóry. Takie działanie może doprowadzić do zatkania gruczołów łojowych, a konsekwencją tego będzie powstawanie niechcianych krostek. Dodatkowo nadmierne stosowanie płynów micelarnych może prowadzić do miejscowego przesuszania cery, a nawet do jej podrażnienia. 

2.Spanie w makijażu

Z pewnością już słyszałaś wiele razy, że spanie w makijażu ma wręcz tragiczny wpływ na cerę. Nawet jednorazowe nie zmycie na noc makijażu może mieć fatalny efekt. Pory wyglądają na większe, gdy po całym dniu w pełnym makijażu, na twarzy zbiera się wydzielone sebum. Na buzi tworzy się warstwa pełna zarazków, które uniemożliwiają proces naturalnego złuszczania naskórka. Co za tym idzie, rano możesz obudzić się z nowymi krostkami na twarzy, a nawet Twój krem na dzień może się odpowiednio nie wchłonąć w warstwy głębokie skóry. 

3.Pomijanie kremów z filtrem w pielęgnacji

Niezależnie od tego gdzie mieszkasz, krem z filtrem powinno się stosować każdego dnia, a nie tylko latem, gdy nasza skóra jest szczególnie narażona na nadmierny wpływ promieni słonecznych. Taki krem ochroni Twoją skórę przed działaniem niewidocznych promieni UVA, które przyspieszają procesy starzenia ze względu na zniszczenia DNA komórek. Jest on również uznawany jako  jeden z najlepszych kosmetyków przeciwzmarszczkowych. 

4.Nieudolna walka z trądzikiem

Zmiany hormonalne, które zachodzą w organizmach wielu kobiet mogą prowadzić do powstawania niechcianych krostek i zaskórników. Niestety najczęściej popełnianym błędem w walce z trądzikiem jest ich wyciskanie oraz stosowanie wielu silnych kosmetyków jednocześnie. Skutkami tego działania mogą być blizny i zaczerwienienia, które bardzo często pozostają na skórze na dłużej. Zamiast tego działania, postaw na delikatny peeling, a miejscowo możesz nałożyć cienką warstwę maści cynkowej czy olejku herbacianego. 

5.Mycie twarzy gorącą wodą

Gorące kąpiele, a zwłaszcza mycie twarzy tak ciepłą wodą nie jest najlepszym pomysłem, jeśli chcesz aby Twoja skóra pozostawała piękna i  zdrowa jak najdłużej. Zbyt ciepła woda może prowadzić do usuwania naturalnych olejów, które tworzą barierę ochronną skóry. Na skutek tego, skóra może stracić swoją elastyczność i ostatecznie naturalny poziom nawilżenia skóry zostanie zaburzony. 

6.Stosowanie zbyt wielu kosmetyków na raz 

Na rynku dostępna jest masa kosmetyków, a przynajmniej cześć chciałabyś przetestować w tym samym czasie. Niestety stosowanie zbyt wielu produktów na raz może mieć nie najlepszy wpływ na cerę, a szczególnie nakładanie kosmetyków warstwowo, gdy poprzedni nie zdążył się jeszcze wchłonąć. Wiele składników może wejść ze sobą w reakcje chemiczne, a to może doprowadzić do podrażnień w delikatnych rejonach twarzy. 

___________________