Future Vintage - nowa kolekcja Levi's - issue27.pl
 • MODA  • EDITORIAL  • Future Vintage – nowa kolekcja Levi’s

Future Vintage – nowa kolekcja Levi’s

Sięgając do najstarszych kolekcji Levi’s, z łatwością można zauważyć zamiłowanie marki do rzeczy utrzymanych w klimacie vintage. Kultowy model jeansów 501 to esencja tego stylu i dowód na to, że “stare” nie przemija. Najwidoczniej projektanci marki dostrzegli niewątpliwy potencjał jeansów vintage, bo kolekcja AW19/20 o wymownej nazwie Future Vintage to rozważania na temat tego, jak spodnie vintage będą wyglądać w przyszłości. 

W propozycjach na sezon jesień/zima Levi’s przedstawia współczesną garderobę, wykonaną ze współczesnych tkanin, o modnych krojach, zachowując przy tym charakterystyczny dla siebie klimat lat 80-tych i 90-tych. W kolekcji znajdziemy np. logo Levi’s Box Tab i flanela, Levi’s Engineered Jeans w ściegu klasycznym lub 3D, a także wznowiony model Levis 501s z 1993 roku. W tym sezonie chodzi o fuzję przeszłości z teraźniejszością i przyszłością, aby stworzyć coś, co naprawdę się wyróżnia teraz i będzie się wyróżniać przez lata.

LINIA DLA KOBIET

Linia dla kobiet w tym sezonie to mieszanka inspirowana proporcjami z lat 80-tych i ozdób z ćwieków, westernowego stylu i kwiatowych printów w stylu vintage, także współczesnych wersji naszych archiwalnych grafik inspirowanych rodeo. Będzie to zderzenie Future Vintage z Future Western, które poprzez aktualizację klasyków Levi’s® celebruje bogate dziedzictwo marki jako pionierów mody.

RIBCAGE + SCULPT

W tym sezonie kobieta Levi’s  zdobędzie nowe szczyty. Mowa o linii talii oczywiście. Dzięki poszerzeniu rodziny Ribcage, jeansów Levi’s z najwyższy stanem, marka dowodzi, że wysoki stan to stan normalny. W tym sezonie pojawią się modele Ribcage Wide Leg i Ribcage Cropped Flare, czyli jeansy, które mają bardziej retro klimat przez szerszy szew na dolnej krawędzi spodni. Technologie Hyperstretch, 4-Way Stretch i 4-Way Power Stretch zapewniają maksymalny komfort bez utraty formy.

LEVI’S  ENGINEERED JEANS 

Płynąc na fali zeszłego sezonu, gdy z okazji 20-lecia swojego istnienia na nowo wprowadzone zostały na rynek uwielbiane Levi’s  Engineered Jeans , w tym sezonie również pojawi się kilka nowych modeli w rodzinie LEJ i Levi’s Engineered Knit™. W linii dla mężczyzn pojawią się kroje Engineered modeli takich, jak 502 Taper, 512™ Slim Taper, a także wprowadzony zostanie nowy czarny denim wash i kurtka Sherpa Truckers. Z kolei w linii Levi’s Engineered Knit™ zobaczymy kurtkę Engineered Knit Trucker Jacket, która będzie dostępna w princie camo i kolorze ciemnoszarym.

Zdjęcia: materiał prasowy