Orzechy i nasiona - źródło zdrowia i urody - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Orzechy i nasiona – źródło zdrowia i urody

Orzechy i nasiona – źródło zdrowia i urody

Polecane do dobrze zbilansowanej i bogatej w składniki odżywcze diety, są także niezbędne naszej skórze od zewnątrz. Coraz więcej kosmetyków zawiera w swoim składzie oleje, masła i wyciągi z nasion oraz orzechów, które odżywiają naszą skórę oraz włosy. Łącząc w sobie wyjątkowe działanie i bardzo często, niepowtarzalny aromat lub konsystencję, szturmem zdobyły nasze serca. Podpowiadamy, w jakich kosmetykach ukrywa się moc nasion i orzechów!

Otrzymywany z nasion rącznika pospolitego, wykorzystywany już przez nasze pra, pra, prababcie, zarówno w kosmetyce, przemyśle spożywczym, jak i medycynie. Znany i lubiany – olejek rycynowy. O jego dobroczynnym wpływie na włosy słyszał prawie każdy, nie każdy jednak wie, w jakich kosmetykach się on kryje. Najczęściej wchodzi w skłąd produktów przeznaczonych do włosów słabych, wysuszonych, potrzebujących odbudowy, jak np. gama Dream Long od L’Oréal Paris przeznaczona specjalnie do włosów długich i zniszczonych. Mocne odżywienie oraz wzmocnienie, pozwala odbudować ich zdrowie oraz ułatwić rozczesywanie długich pasm. Na drugim biegunie znajduje się obcobrzmiący olejek z Sancha Inchi, pozyskiwany z nasion spotykanej w Amazonii rośliny Sacha Inchi (Plukenetia Volubilis Linnaeu). Dzięki ogromnej wręcz zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin i przeciwutleniaczy, jest stosowany w kosmetyce od wieków. Produkty, w których składzie znajduje się olejek mają dużo mocniejsze działanie wzmacniające włosy, pozwalając na odzyskanie ich naturalnego blasku. Sprawiają, że włosy stają się jedwabiście gładkie, intensywnie odżywione, a przy tym pozostają lekkie.

Dwa oleje, które są kolejnym punktem to: uzyskiwany z nasion owoców drzewa arganowego olej arganowy oraz olej makadamia, otrzymywany z tłoczenia na zimno orzechów o tej samej nazwie. Olej arganowy to jeden z najdroższych i najbardziej cenionych olejów na świecie, tzw. „płynne złoto Maroka”, które nazywane jest też eliksirem młodości. Kosmetyki z jego dodatkiem to doskonałe zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, dzięki dużej ilości witaminy E oraz kwasów jedno- i wielonasyconych. Włosy odzyskują dzięki niemu nie tylko blask, ale także – dzięki zawartości antyoksydantów – są wzmocnione i odżywione. Olej z orzechów makadamia to bomba witaminowa dla naszej skóry i włosów. Duża zawartość witamin takich jak A, E, witaminy z grupy B (B1, B2, B3), to nawilżenie, wzmocnienie i regeneracja włosów. Produkty z jego dodatkiem lub oparte na jego działaniu pozwalają na szybkie wzbogacenie włosów o cenne witaminy i składniki mineralne. Warto stosować je regularnie, aby zauważyć regenerację, większa elastyczność i nawilżenie naszych pasm.

Jedne z najbardziej popularnych i… najpiękniej pachnących. Kosmetyki, które zawierają masło kakaowe lub olej kokosowy poznamy od razu. O wspaniałym działaniu masła z nasion owoców kakaowca oraz oleju z orzechów kokosa napisano już tak wiele, że możemy dodać jedynie – spróbujcie koniecznie!

______

Zdjęcia i treść: materiał prasowy