Trendy, które zawładną sezonem Jesień-Zima19 - issue27.pl
 • MODA  • FASHION NEWS  • Trendy, które zawładną sezonem Jesień-Zima19

Trendy, które zawładną sezonem Jesień-Zima19

Modowy krajobraz na sezon Jesień/ Zima 2019-2020 usłany jest kontrastami. Z jednej strony projektanci stawiają na bogate i niezbyt skromne dodatki w stylu francuskiej burżuazji, natomiast z drugiej oddają hołd punkowym klimatom. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że te dwie, sprzeczne wizje skrajnie się od siebie różnią i niemożliwym jest dostrzec jakiekolwiek wspólne punkty. A jednak, mianownikiem okazuje się być kobiecość. W tym sezonie nie tworzymy niedoścignionych wzorów, czy wymyślnych ideałów, celebrujemy kobietę, taką, jaką jest. Jak zatem kształtują się trendy, które zawładną ulicami w najbliższych miesiącach?

BOURGEOIS

Za nami sezony konceptualnej mody, które tej jesieni odchodzą w niepamięć. Na pierwszy plan wchodzą ubrania o burżuazyjnym stylu, hołdujące bogatej w wyrafinowane dodatki  modzie drugiej połowy XX wieku. Szczególnie pożądanym elementem dress codu stają się spódniczki, żakiety, spodnie z wyrazistym plisem oraz trencze. W całej kompozycji chodzi o to, aby dobrane elementy były spójne i eleganckie. Zdj.Celine, Chanel

PUNKOWY DUCH

Ostre, głośne i zadziorne w odbiorze, ubrania ukazujące zbuntowaną duszę, której esencją są stylizacje w iście punkowym klimacie. W takich zestawieniach dobrze będą wyglądać ćwieki, czy pudełkowe, androgeniczne motywy. Zdj. Alexander McQueen, Prada. 

80′

Kochamy je, elementy rodem z lat 80′, opierające się na poduszkach żakiety, brokat oraz wieczorowe stylizacje à la Studio 54. Zdj. Erdem, Isabel Marant. 

PELERYNY

Idealne dla tych, którzy uwielbiają łączyć nowoczesne formy z klasyką. Można je ubrać zarówno do codziennej stylizacji, jak i w przypadku wieczornego wyjścia. Zdj. Marc Jacobs, Lanvin. 

KRATA

Zestawienie z wykorzystaniem kraty i… kraty lub mocnych kolorów. Takie kompozycje w tym sezonie mają ogromny potencjał. Zdj. Dior, Bueberry.

SHEARLING

Ten fason zawsze świetnie się sprawdza. Podczas chłodniejszych dni najlepiej postawić na propozycje w klimacie lat siedemdziesiątych od Chloe lub bardziej miejska wersję, jak u Isabel Marant. Zdj. Longchamp, Isabel Marant. 

NEON

Inspirowany kulturą lat osiemdziesiątych i stylem rave. Emanuje wyrazistością, jest trendem , który utrzymuje się w modzie już od kliku sezonów i wszystko wskazuje na to, że będzie królował także tej jesieni.Zdj. Issay Miyake, JW Anderson.

BIELIŹNIANE MOTYWY

Kolejny sezon, który udowadnia, żę bielizna nie jest zarezerwowana tylko na noc. W ciągu dnia łączymy sylwetkę retro-vintage np. z koronkowymi detalami. Zdj. Chloe, Fendi.