Mirjam Flatau – królowa minimalizmu - issue27.pl
 • MODA  • Mirjam Flatau – królowa minimalizmu

Mirjam Flatau – królowa minimalizmu

Prawdopodobnie znacie ją z Instagramu, gdzie skrywa się pod nickiem mija_mija. Tak naprawdę nazywa się Mirjam Flatau i pochodzi z Niemiec. Większości z nas kojarzy się z minimalistycznymi stylizacjami, których sceneria jest jasna i skromna.

Instagram/ mija_mija

Choć jej zestawienia są proste, to przyciągają uwagę sprawiając, że chce się wyglądać tak jak Mirjam. Swój styl opisuje następującymi słowami “minimalistyczna estetyka połączona z kalifornijskim luzem”, coś w tym jest. Blogerka mówi, że najlepiej do niej pasuje określenie miejski nomad. Urodziła się w małym miasteczku w Bawarii, gdzie spędziła część swojego życia, a obecnie jej domem jest metropolia po drugiej stronie globu – Los Angeles. Mówi się „jak Cię widzą, tak Cię piszą”, oznacza to, że pewne upodobania, czy raczej cechy są widoczne w sposobie, jaki się ubieramy. Tutaj mamy tego najlepszy przykład. Mija za pomocą doboru garderoby pokazuje klimat miejsc bliskich jej sercu. Stawia na prostotę i dobrą jakość, zachowując przy tym wszystkie zasady miejskiego szyku. 

 

Instagram/ mija_mija

Kiedy zakłada sweter, to najprawdopodobniej jest to Acne Studios, natomiast dodatki, które wybiera w swoich stylizacjach to klimat (Old)Celine.  Być może właśnie dlatego wśród jej ostatnich wyborów coraz częściej pojawiają się elementy Bottega Veneta (jakiś czas temu tą markę okrzyknięto godnym zastępcą Celine za czasów Pheobie Philo). Zatem te wybory są w pełni uzasadnione.

Instagram/ mija_mija

Mija lubi fason oversize. I dobrze, bo wygląda w nim świetnie! Nieważne, czy założy dresy, czy spodnie z dzianiny kompozycja zawsze jest idealna. Aby dodać zestawieniom wyrazistości, przemyca delikatne elementy boho, nierzadko prosto z kolekcji Isabel Marant. Kapelusz, botki, czy dziewczęce sukienki z delikatnymi falbanami w odcieniu bieli zachwycają subtelnością, nie tracąc przy tym unikalnego charakteru.

Instagram/ mija_mija

W stylizacjach Mirjam Flatau widać także bardzo konkretne upodobania kolorystyczne. Paleta barw jest spokojna, stonowana. Najwięcej w niej bieli, czerni, beżu i szarości. Tego trzyma się konsekwentnie, niezależnie od pory roku.

Instagram/ mija_mija

Obserwując profil mija_mija zauważycie także, że jest to influencerka z gatunku tych, które nie podążają ślepo za modą, a raczej wybierają z panujących trendów elementy, które naturalnie współgrają z jej stylem i niezwykle umiejętnie wplatają je w swój oryginalny klimat.

Instagram/ mija_mija

 

Autorka: Kamila Cichocka