Dlaczego warto sięgać po kosmetyki z kwasem ferulowym? - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Dlaczego warto sięgać po kosmetyki z kwasem ferulowym?

Dlaczego warto sięgać po kosmetyki z kwasem ferulowym?

Kwas ferulowy cieszy ogromną popularnością w gabinetach kosmetycznych, jednak nie tylko. Co raz częściej pojawia się także w kosmetykach pielęgnacyjnych. Skąd takie zainteresowanie? Jakie ma właściwości? – o tym przeczytacie poniżej.

Naturalnie występuje w takich produktach jak owies, pszenica, żyto, ziarna kawy, czy orzechy. Ma wiele dobroczynnych właściwości, dzięki czemu zyskuje uznaje także jako komponent produktów kosmetycznych. Jest on antyoksydantem, który zapobiega starzeniu się skóry. Jedną z wielu jego zalet jest zdolność naprawy szkód po promieniowaniu słonecznym. Co więcej, ma zdolność pochłaniania promieni UVB i UVA, dlatego jest niezastąpionym składnikiem kremów do opalania. Redukuje negatywne działanie na skórę czynników zewnętrznych tj. smog, stres, niezdrowa dieta, które mogą stanowić źródło powstawania wolnych rodników, w konsekwencji prowadzących do pojawienia się zmarszczek.  

Kwas ferulowy nawilża skórę, a także pobudza proces łączenia się włókien kolagenowych oraz elastynowych, które ją rekonstruują. Działa przeciwzapalnie, dlatego polecany jest osobom borykającym się z problemami związanymi z przebarwieniami.

Oto kilka produktów  z kwasem ferulowym:

 

1.Paula’s Choice/ Cosibella.pl, 219 zł  2.Timeless – Skin Care/ Cosibella.pl, 109 zł, 

3.The Ordinary – Resveratrol 3% + Ferulic Acid 3% – Serum/ Cosibella.pl  31 zł, 4.Sesderma Ferulac/ Topestetic.pl, 188,49 zł,

5.Dermomedica Vitamin C+E Serum/ Goldderma.pl 320 zł, 6. Pixi – Balsam do twarzy z witaminą C/ Sephora.pl 135 zł,

7.Yoskine – Koncentrat C-ferulowy 3% przeciw przebarwieniom/ Douglas.pl 67 zł,