Co powinnaś wiedzieć o kwasie migdałowym? - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Co powinnaś wiedzieć o kwasie migdałowym?

Co powinnaś wiedzieć o kwasie migdałowym?

 

Coraz częściej możemy zauważyć wykorzystanie kwasów w pielęgnacji cery. Na pierwszy rzut oka, nazwa nie ma dobrych skojarzeń, jednak są one w zupełności bezpieczne, trzeba tylko wiedzieć jak je stosować. Najpopularniejszym przedstawicielem pośród najłagodniejszych  kwasów AHA jest kwas migdałowy.  Jest on szczególnie polecany przez specjalistów dla osób, które borykają się z problemami skórnymi. 

Co trzeba wiedzieć, zanim zdecydujemy się na włączenie kwasu migdałowego do pielęgnacji? Poniżej zebrałyśmy dla Was, kilka przydatnych informacji, które warto wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem kuracji. 

#1

Kwas migdałowy wspomaga złuszczanie wierzchniej warstwy naskórka, dzięki czemu wpływa na zminimalizowanie widocznych przebarwień i wyrównanie kolorytu skóry.

#2

W porównaniu do innych kwasów możemy go stosować również latem, gdyż nie sprawia, że nasza skóra staje się bardziej wrażliwa na promienie słoneczne.  

#3

Ma działanie antybakteryjne, w związku z czym wspomaga gojenie się wszelkiego rodzaju ran i podrażnień. 

#4

Jest obecny w procesie powstawania kolagenu, który odpowiedzialny jest za elastyczność, jędrność  i zachowanie młodego wyglądu skóry. 

#5

Przy zakupie, warto zwrócić uwagę na stężenie kwasu migdałowego. Im większe jego stężenie, a niższe pH skóry, tym działanie będzie silniejsze. 

Stężenie kwasu powinno być szczególnie ważne dla osób z bardzo delikatną cerą, która podatna jest na alergie, gdyż w ich przypadku może wywołać podrażnienia. 

#6

Kwas migdałowy sprzyja odbudowie naskórka, dzięki czemu sprawdzi się u osób, które mają problemy ze zmianami trądzikowymi.

_________