Statement sleeves - rękawy, które pobijają serca - issue27.pl
 • MODA  • Statement sleeves – rękawy, które pobijają serca

Statement sleeves – rękawy, które pobijają serca

Givenchy, Giambattista Valli, Alessandra Rich, Alexander McQueen co łączy te trzy marki? Odpowiedzią na to pytanie jest tzw. Statement sleeve, czyli trend na rękawki, które dominują w całej stylizacji.

W tym sezonie, mogą być elementem sukienki, płaszcza, koszuli etc… najważniejsze, aby były mocne i wyraziste. Inspirowane czasami Shakespeare’a, kiedy to stykały się dwie epoki: renesans oraz barok. Szesnastowieczna moda opierała się na warstwach, oraz wielkich, bufiastych rękawach, okraszonych bogatymi zdobieniami.

Jak stylizować?

Z czym i w jaki sposób zestawiać ubranie ze Statement sleeves? Warto wspomnieć o tym, że są to modele, której najczęściej występują i najlepiej wyglądają w prześwitujących materiałach tj. szyfon, czy czy koronki.  Biorąc to pod uwagę, mamy do wyboru dwie opcje, pierwsza jest artystyczna, bardziej na luzie, czyli np. spodnie mom jeans lub spódniczki z falbaną. Natomiast druga to propozycja zestawienia z ostrymi wzorami i jednolitymi materiałami, aby zachować nowoczesny i bardziej dopasowany wygląd.

 

 

1.LOST INK/ ZALANDO.PL 279 PLN 2.SAINT BODY/ SHOWROOM.PL 330 PLN 3. H&M 139,99 PLN 4.MOHITO 79,99 PLN 5.PULL&BEAR 69,90 PLN

6. KAROLINA NAJI 359 PLN 7. ZAQUAD 490 PLN 8.MANGO 119 PLN 9. BIZUU 999 PLN