„Vintage Touche” - nowa kolekcja UMIAR - issue27.pl
 • MODA  • EDITORIAL  • „Vintage Touche” – nowa kolekcja UMIAR

„Vintage Touche” – nowa kolekcja UMIAR

Znana z prostych form i minimalistycznego ducha, polska marka UMIAR stworzyła kolekcję opierającą się na klimacie vintage i art deco. „Vintage Touche” – taką nazwę noszą nowe propozycje, to biżuteria wykonana przy użyciu form odlewniczych z dawnych lat, odnalezionych i uratowanych od zapomnienia. Wzory z zachowanym duchem vintage, nawiązujące do stylu art deco, choć w unowocześnionym wydaniu. 

Jakiś czas temu poznałyśmy pana, którego rodzina od pokoleń zajmowała się odlewaniem metali. On jednak nie przedłużył tradycji rodzinnej i chciał pozbyć się wszystkich gum. Pomyślałyśmy, że odzyskanie chociaż kilku wzorów, które wylądują na śmietniku to dobry pomysł. Obejrzałyśmy setki starych form odlewniczych i wybrałyśmy z nich kilka, które postanowiłyśmy przywrócić do życia

– mówią Magda i Malwina, projektantki marki Umiar. 

Taki recykling form, to nie przypadek. Same hołdują zrównoważonej modzie i świadomym zakupom. Więcej czerpią z szaf babć aniżeli z aktualnych kolekcji sieciówek. Do tego chcą, aby ich biżuteria była wykonywana przez lokalne, małe pracownie. Nowa kolekcja została w całości przygotowana przez rzemieślników z warszawskiego Mokotowa. 

Kolekcja „Vintage Touche” została wykonana ze srebra próby 930 oraz srebra pozłacanego 24-karatowym złotem. Na specjalne zamówienie klientów biżuteria może być również wykonywana wyłącznie ze złota. W większości składa się ona z kolczyków i naszyjników, ale w kolekcji znalazły się również pierścionki, bransoletki, piny oraz nowość – klipsy. 

Nowa kolekcja „Vintage Touche” jest dostępna w sklepie internetowym marki www.umiar.pl, w pop-up store w The Designer Gallery w Galerii Mokotów w Warszawie oraz punktach partnerskich.