Natalia Vodianova - supermodelka podbija Youtube - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • Natalia Vodianova – supermodelka podbija Youtube

Natalia Vodianova – supermodelka podbija Youtube

Natalia Vodianova jest jedną z najsłynniejszych supermodelek świata i prawdziwą kobietą sukcesu. Podczas Tygodni Mody prezentuje kolekcje najważniejszych projektantów, na codzień zajmuje się wychowaniem piątki dzieci, bieglewłada trzema językami, mocno angażuje się w działalność charytatywną, a w miniony piątek uruchomiła własny kanał na YouTube.  To dobry powód do tego, by przybliżyć Wam historię „rosyjskiego Kopciuszka” oraz to, co zobaczycie w jej filmikach – w dzisiejszym artykule.

Urodzona w Rosji modelka dorastała w biedzie. Ojciec zostawił rodzinę, kiedy Natalia miała 2 lata, a jej matka musiała ciężko pracować, aby utrzymać trzy córki. Młodsza Oksana chorowała na porażenie mózgowe, dlatego od 11 roku życia przyszła gwiazda modelingu handlowała warzywami na straganie. Opiekowała się siostrą, często opuszczając zajęcia w liceum, którego nigdy nie skończyła. Mając 16 lat zapisała się do szkoły modelek, gdzie uczyła się podstaw zawodu oraz etykiety. Na jednym z castingów Natalia zwróciła uwagę paryskiego agenta Viva Model Managment, który zaprosił ją na spotkanie z przedstawicielami francuskiej agencji do Moskwy. Słowiańska piękność urzekła Francuzów i kilka  miesięcy  później wyruszyła na podbój modowej mekki. Jednak początki nie były łatwe. Zarobionych przez nią pieniędzy starczało tylko na jedzenie oraz opłatę za wynajem mieszkania na obrzeżach miasta.

W 1999 roku młodą i nieśmiałą modelkę o dziecięcym wyglądzie zauważył Jean-Paul Gaultier i od razu zaproponował jej pracę. Od tego momentu kariera Natalii nabrała rozpędu. Trzy lata później została najbardziej pożądaną modelką podczas tygodnia mody w Nowym Jorku. Chodziła na wybiegach u największych projektantów, takich jak Gucci, Alexander McQueen, Marc Jacobs, Valentino, Yves Saint Laurent i wielu innych. Została jedną z kobiet L’Oreala, twarzą Calvin Klein, Chanel oraz Stelli McCartney. Brała udział w różnych kampaniach reklamowych, stała się rozchwytywaną Cover girl  międzynarodowych wydań Vogue’a, Elle czy Harper’s Bazaar, zagrała w kilku filmach i aż  cztery razy pozowała do słynnego kalendarza Pirelli.

Obecnie Vodianova rozwija swoją działalność w social media, stawiając na autorki profil na Youtube, gdzie co tydzień publikuje filmiki dotyczące jej codziennego życia, mody, urody oraz działalności filantropijnej. 

[contentcards url=”https://www.youtube.com/user/SupernovaVodianova/featured”]

Autorka: Katarzyna Bosak