Biżuteria - najciekawsze polskie marki - issue27.pl
 • MODA  • Biżuteria – najciekawsze polskie marki

Biżuteria – najciekawsze polskie marki

 

Jak to mówią – cudze chwalicie, swego nie znacie. Polscy projektanci rozwijają się w zawrotnym tempie, o naszej rodzimej biżuterii można przeczytać w największych magazynach modowych m. in.  polskim czy paryskim  Vogue’u! Pochwałom nie ma końca, a Wy koniecznie nadrabiajcie zaległości i przeczytajcie o polskich projektantach.

Anna Samków 

Rzesze fanek zdobyła niedługo po prezentacji swojej kolejnej kolekcji „Blisko ciała, bliżej duszy”. Są to naszyjniki i bransoletki z zawieszkami w kształcie cyfr, liter oraz monet szczęścia. Kultowe już okruszki płukanego złota dodają jej projektom niepowtarzalnego uroku. Ania wierzy też w głębsze znaczenie swoich projektów, dodatkowego przesłania możemy doszukiwać się w numerologii. Wybór redakcji? Wykonany ze srebra próby 925, pokryty 24 karatowym złotem naszyjnik w kształcie dużej litery A. Cena: 485 pln.

MOOD Jewellery

To  wyjątkowa, ręcznie wykonana biżuteria. Ta biżuteria kojarzy się nam z tą znajdywaną na targach mody vintage – i to w jak najlepszym tego słowa znaczeniu! . Elementy wykonane są ze srebra próby 925, produkty złocone pokrywane są grubą warstwą 24 karatowego złota. W swojej ofercie marka dostępne ma również ozdoby do włosów. W tym sezonie na ulicach i wybiegach królują akcesoria z perłami, dlatego naszym dosyć nieoczywistym wyborem jest biżuteryjna wsuwka Bianca. Cena: 60 pln.

Pola Zag

Pola jest absolwentką architektury wnętrz, akcesoria projektuje od 2010 roku. Jej biżuteria to nawiązanie do modernistycznych form oraz ciągłego poszukiwania zastosowań nowych materiałów. Wszystkie produkty wykonywane są od początku do końca ręcznie. Nasz faworyt to słynne kolczyki w Dumplings ze srebra pozłacanego. Cena: 160 pln.

 

UMIAR

Jak czytamy na stronie, miarą biżuterii jest czyste, niewymuszone piękno. Produkty powstają ręcznie i widać w nich dozę minimalistycznego podejścia. To właśnie ta marka sprawiła, że w swoich szafach mamy idealne kolczyki w kształcie kółek, różnych wielkości! UMIAR w swojej ofercie ma również dostępne bransoletki na nogę, jak do tej pory rzadkość wśród produktów znajdujących się na rynku. Naszą ulubienicą jest właśnie bransoletka VER TOTUS. Cena: 275 pln.

 

Sote

Marka została założona przez małżeństwo i duet projektantów – Elenę i Janka Lewczuków. Wszystkie produkty wykonywane są tradycyjnymi technikami złotniczymi, w pracowni na warszawskim Śródmieściu. Projekty polecane są przez wielu polskich stylistów i m.in. redakcję Vogue Polska. Niektóre elementy są wykonywane na zamówienie, dlatego trzeba liczyć się z potrzebą wcześniejszego zakupu, jeśli myślimy np. o zakupie na prezent. Nasi ulubieńcy to pierścionki z personalizowanymi kamieniami, w srebrze lub złocie. Cena: 360-660 pln.

 

Takk

Biżuteria minimalistyczna, tworzona w Warszawie. Marka stawia na jasne, graficzne i sugestywne linie. Ponieważ każda biżuteria jest wykonywana ręcznie na zamówienie, trzeba liczyć się z 7-dniowym okresem produkcji, a co za tym idzie – dłuższym czasem oczekiwania na niektóre sztuki. Zachwycają nas dłuższe, wiszące kolczyki w złocie. Cena: 220 pln.

 

Anna Ławska

Marka obecna na rynku od pięciu lat. Na stronie czytamy, że projekty są propozycją zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Nieoczywiste formy, nowoczesne, ale też klasyczne.  Biżuteria daje się sklasyfikować jako unikatowa, a zarazem delikatna. Redakcję urzekła projektami z linii „Cherry”, dostępny jest naszyjnik, kolczyki i zawieszka. Cena: 219-349 pln.

 

Autorka: Barbara Szczepanek