5 hitów modowych ostatniej dekady - issue27.pl
 • MODA  • ENCYKLOPEDIA MODY  • 5 hitów modowych ostatniej dekady

5 hitów modowych ostatniej dekady

Każda dekadę wyróżniają elementy garderoby, które w danym okresie można nazwać hitami. Z czasem stają się na tyle popularne, że z powodzeniem trafiają na półkę z kategorii “kultowe”.  Z okazji nadchodzącego 2020 roku, nasza redakcja robi spory, bo aż 10. letni krok w tył, by przyjrzeć się najważniejszym, modowym elementom mijającej dekady. Jakie rzeczy wzbudziły pożądanie w ostatnich latach?

1.Sneakersy Stan Smith x Adidas

Po prawie 60. latach białe tenisówki przeniosły się z kortów tenisowych na wybiegi, stając się jednocześnie podstawowym elementem stylu off-duty modelek i celebrytek.

2.Buty UGG

Ulubione obuwie kalifornijskich i australijskich surferów zawładnęły sercami całego świata mody. Dowodem na to są współprace z topowymi markami, na przykład z Y/Project. Ponad to, są często wybierane przez światowej sławy gwiazdy w codziennych zestawieniach.

3.Levi’s 501

Prawdziwy ponadczasowy klasyk to jeansy Levi’s 501, które od lat są niezbędnikiem niemalże w każdej garderobie. Są mocno zakorzenione w stylu vintage. 

4. Torebka Neverfull Louis Vuitton

Żegnamy się z mini i mikro torbami, ten model pozostaje jednym z ulubionych elementów ostatniej dekady. Preferowana wersja? Legendarny monogram Louis Vuitton One.

5. Sandały Birkenstocks

Zaprojektowane w 1774 roku buty są niezbędnym elementem supermodelek na lotnisku. Dobrym przykładem jest Emily Ratajkowski i jej futrzane Birkenstocks na LAX.