Realne postanowienia noworoczne, czyli jak uniknąć słomianego zapału - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Realne postanowienia noworoczne, czyli jak uniknąć słomianego zapału

Realne postanowienia noworoczne, czyli jak uniknąć słomianego zapału

Mogłoby się wydawać, że postanowienia noworoczne już dawno straciły nasze zainteresowanie. W pewnym stopniu jest to prawda. Przestajemy chwalić się marzeniami, które w kolejnym roku skończą się równie szybko co się zaczęły. Zadziwiające jest jednak, że z każdym nowym rokiem przybywa osób na siłowni. Podobno nadzieja umiera ostatnia. Ta dotycząca zrzucenia zbędnych kilogramów oraz wyrzeźbienia sylwetki co roku przeżywa swój renesans i jakże szybki upadek. Na pewno postanowieniom na rok 2020 poświęciliście chociaż jedną myśl. My podpowiemy, które są warte poświęcenia czasu. Zgodzimy się chyba, że słomiany zapał, to coś czego nie chcielibyśmy przeżywać ponownie.

ZAINWESTUJ W DOŚWIADCZENIA – PODRÓŻE

Dr Thomas Gilovich wykładający psychologię na

Uniwersytecie Cornell napisał prace ,,A Wonderful Life: Experiential Consumption and the Pursuit of Happiness’’ (Cudowne życie: Konsumowanie doświadczeń i pogoń za szczęściem). Twierdzi w niej, że nasze doświadczenia są znacznie większą częścią nas samych niż rzeczy, które posiadamy, a zdobywanie ich gwarantuje długotrwałą satysfakcję. Trudno się nie zgodzić, że podróże to najlepsza inwestycja w siebie, zwłaszcza że nie są one wygórowanym marzeniem. Dla przykładu, jeśli jeździmy na wakacje tylko raz do roku, podnieśmy poprzeczkę do dwóch wyjazdów. Naszym najczęstszym problemem jest brak czasu i pieniędzy. Często grupy na Facebooku pokazują naprawdę świetne oferty przejazdów i noclegów w najróżniejszych zakątkach świata. Musimy być tylko otwarci na nowe miejsca (być może nie zajmują pierwszych miejsc na liście marzeń) oraz dostosować się do czasu podróży. Wtedy najlepiej znaleźć ofertę, która obejmuje weekend, aby nie wykorzystać wszystkich dni urlopowych! Pomyślmy również, czy nie warto odwiedzić za granicą starego znajomego? Odświeżycie znajomość, a przy okazji może pokazać Ci miasto i użyczyć noclegu.

OSZCZĘDZAJ

Nie chcemy namawiać Cię do rezygnacji z zakupów. Powstało jednak wiele poradników jak kupować z głową. Proponujemy wybrać się na organizowane co jakiś czas bazary lub sample sale. W okolicach marca i września koncept ,,Żyrafy wchodzą do szafy’’ gromadzi wiele influencerek, stylistek, redaktorek mody, które wyprzedają swoje ubrania. Ostatniej jesieni magazyn Glamour zorganizował wydarzenie Glamour x H&M Rewear Market. Postarano się o duży wybór ubrań, a przy tym dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość oddania do recyklingu swoich własnych. Sample sale to nic innego jak wyprzedaż ubrań przeznaczonych na pokazy i sesje zdjęciowe. Można je kupić najczęściej ze zniżką sięgającą 60-70%. Kupowanie z drugiej ręki może być nie tylko eko, ale również stylowe. Zwłaszcza, że na wyżej wspomnianych targach prócz kolekcji sklepów sieciowych znajdziemy wiele ubrań vintage, z polską metką oraz od projektantów.

ZRÓB DLA SIEBIE COŚ KONKRETNEGO

Odpowiedź sobie na pytanie, co chciałabyś osiągnąć w tym roku. Być może wygrać jakiś konkurs, zmienić pracę lub pójść na warsztaty czy staż. Jaki konkurs, które warsztaty oraz do jakiej firmy? Będzie Ci łatwiej sięgać dłonią po konkretny cel. Do osiągnięcia tego postanowienia potrzebny jest impuls, dobra energia i trochę pracy, jednak nie tak systematycznej i nużącej jak ćwiczenia na siłowni 5x w tygodniu. Chyba, że naprawdę lubisz wysiłek fizyczny! Wtedy może warto pomyśleć o różnych rzeczach, których nie miałeś jeszcze okazji spróbować.

Autorka: Marta Podściańska