Lekcja makijażu - jak podkreślić niebieski kolor oczu? - issue27.pl
 • URODA  • MAKEUP  • Lekcja makijażu – jak podkreślić niebieski kolor oczu?

Lekcja makijażu – jak podkreślić niebieski kolor oczu?

Delikatne, pomarańczowe odcienie, czy czarne wyraziste smokey eye? Jakie techniki makijażowe najlepiej wyeksponują niebieski kolor oczu? – oto kilka naszych wskazówek, które pomogą rozwikłać ten problem!

Co jest ważne?

Być może zaskoczymy niektóre z Was, ale jednym z kolorów najpiękniej podkreślającym niebieskie oczy jest  pomarańczowy, najlepiej taki o ciepłej tonacji, który rozjaśnia tęczówki. Jednak nie tylko, warto w tym miejscu zaznaczyć, że ogólnie ciepłe barwy dobrze go eksponują, od brązu, przez karmel, brąz, beż, a nawet brzoskwinię. Jeśli natomiast chcemy podkreślić naturalną przejrzystość niebieskich oczu, to wybierzmy chłodniejsze odcienie, takie jak koral, fiolet i róż. Takie barwy świetnie się sprawdzą.

Jest jeszcze jedna kwestia, o której osoby z niebieskimi oczami powinny pamiętać robiąc makijaż, a mianowicie o podkreśleniu brwi. Chodzi tutaj o delikatny zarys ich konturu przy wykorzystaniu odcienia o ton ciemniejszego od ich naturalnego koloru. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób o bardzo jasnych brwiach.

Czego unikać?

Osoby z niebieskimi oczami powinny unikać odcieni o tej samej barwie, a także zieleni. Należy na zawsze zapamiętać zasadę mówiącą o tym, że makijaż powinien podkreślić kolor oczu, współgrając z cieniem, tak więc cień do powiek za bardzo zbliżony do koloru oczu tylko stępi ten efekt.

Autorka: Kamila Cichocka