Najlepsze wege knajpki w Warszawie - subiektywny przewodnik - issue27.pl
 • PODRÓŻE  • Najlepsze wege knajpki w Warszawie – subiektywny przewodnik

Najlepsze wege knajpki w Warszawie – subiektywny przewodnik

Zainteresowanych wegańską i wegetariańską kuchnią wciąż przybywa, co bardzo nas cieszy! Coraz więcej osób chętnie próbuje roślinnych alternatyw swoich ulubionych mięsnych dań, a takich w stolicy nie brakuje. Jeśli więc jesteś zainteresowana/ny poszerzeniem swojego menu o propozycje wege, to koniecznie zajrzyj do naszych ulubionych  miejscówek w Warszawie:

VEGANDA

Adres: plac Zbawiciela 5

Ta wegetariańska restauracja, to miejsce, gdzie lubimy spędzać czas i raczyć się pysznym posiłkiem we wiosenne oraz letnie popołudnia. Jedzenie schabowego, czy sycącego Poke Bowla z malowniczym widokiem na zabytkowy kościół na Placu Zbawiciela, to zdecydowanie powody, dla których warto wypróbować Vegandę!

[contentcards url=”https://www.instagram.com/p/B4SIDFcH8UR/”]

UKI GREEN

Adres: Koszykowa 49a

Jeśli poszukujecie wegańskiej alternatywy dla ulubionych dań kuchni japońskiej, to Uki Green z pewnością jest miejscem, gdzie powinniście się niezwłocznie udać. Amatorzy delikatnego, ale wyrazistego w smaku ramenu i pierożków gyoza nie będą zawiedzeni – szczególnie polecamy te z pikantnym mięsem sojowym oraz prażonymi orzeszkami.

[contentcards url=”https://www.instagram.com/p/B5C7DICnIOt/”]

SHUK

Adres: Grójecka 107

Lokal znajduje się w nieco oddalonych od Centrum zakątkach Ochoty, jednak jest to dobry przykład na to, że dla dobrej szamki warto zapuścić się w głąb Warszawy. Znajdziemy tutaj pyszne, wegetariańskie dania inspirowane kuchnią Bliskiego Wschodu. Szczególnej uwadze polecają się pidy oraz pulpety z tofu.

[contentcards url=”https://www.instagram.com/p/B594N70lQeZ/”]

VEG DELI

Adres:Radna 14

Veg Deli to propozycja idealna dla osób lubiących urokliwe zakątki Powiśla. Lokal znajduje się w starej, klimatycznej kamienicy przy ulicy Radnej. W menu dostępne są potrawy inspirowane kuchnią tradycyjną z różnych zakątków świata, zaczynając od śródziemnomorskiej, przez azjatycką, amerykańską, a kończąc na lokalnej, polskiej. Wśród wielu smacznych pozycji, do naszych ulubionych należą: pieczona nie kaczka oraz domowe ravioli z nadzieniem ze szpinaku i owczej fety.

[contentcards url=”https://www.instagram.com/p/B8Lsq9xJGj5/”]

 

VEGAN RAMEN SHOP

Adres: Kazimierzowska 43/ Finlandzka 12a

Nie przesadzimy stwierdzając, że Warszawiacy oszaleli na punkcie ramenu. Dowód? Dwa lokale Vegan Ramen Shop w tak popularnych lokalizacjach jak Mokotów oraz Saska Kępa, a mimo to, kolejki po najlepszy ramen w stolicy nie maleją. W regularnym menu do wyboru są cztery opcje, jednak okazjonalnie pojawiają się specjalnie przygotowane propozycje.

[contentcards url=”https://www.instagram.com/p/B5m_nV1nBq_/”]

BISTRO EDEN

Adres: Jakubowska 16

Smaczne, aromatyczne i zdrowe – takie określenia przychodzą nam na myśl, kiedy wspominamy jedzenie z Edenu. Ten gastronomiczny raj jest dziełem Moniki Brzywczy i Krzysztofa Kozanowskiego, twórców Magazynu USTA. Restauracja znajduje się w modernistycznym Domu Funkcjonalnym. Menu oferuje wiele smakowitych dań, warte wyróżnienia, to według nas: Cripy Taco i Melezyjska laksa z kiszonym burakiem i tamaryndowcem. Yummy!

[contentcards url=”https://www.instagram.com/p/B7_JMTOngLO/”]