Wakacyjne restauracje w Warszawie, które warto odwiedzić - issue27.pl
 • PODRÓŻE  • Wakacyjne restauracje w Warszawie, które warto odwiedzić

Wakacyjne restauracje w Warszawie, które warto odwiedzić

Jak poprawić sobie nastrój w wakacyjny dzień? Odpowiedź jest prosta – pysznym jedzeniem! W stolicy nie brakuje miejsc słynących ze smacznych i uwielbianych przez mieszkańców dań, jednak my kochamy sięgać po nowości i z nieskrywaną przyjemnością odwiedzamy nowo powstałe lokale na stołecznej mapie. Dlatego też przygotowałyśmy dla Was listę 6 niedawno otwartych miejsc, które warto odwiedzić ASAP.

Vegan Ramen Shop (Al. Jana Pawła II 52/54)

To już chyba jeden z najbardziej kultowych lokali warszawskich. Specjalizuje się w japońskiej zupie ramen, w wegańskiej odsłonie. Restauracja podbiła serca warszawiaków na tyle, że lokal przy Alejach Jana Pawła II to już trzecim pod szyldem Vegan Ramen Shop. Wcześniej otwarte restauracje znajdują się na zielonym Mokotowie oraz pięknej Saskiej Kępie. A teraz w końcu nadszedł czas na Śródmieście! Mamy nadzieję, że dzięki 3 lokalowi kolejki choć odrobinę się zmniejszą 🙂

https://www.instagram.com/p/CBfPlvDnUck/

Port Pacyfik (ul. Hoża 86)

Port Pacyfik to po prostu ogródek bardzo dobrze znanego już Baru Pacyfik przy ulicy Hożej. Znajdziecie tam pełnowymiarową kartę koktajli, a także zjecie coś pysznego. Smaczne quesadille i tacosy serwuje Ricos Tacos, a swoje specjalności oferują lokale takie jak, Parowóz, Street Food Girls. Nie zastanawiajcie się ani chwili tylko odwiedźcie Port już przy najbliższej okazji!

https://www.instagram.com/p/CCYo3xpHEki/

Nonna Pizzeria (ul. Oboźna 11)

Jest to jeden z tych lokali w Warszawie, w którym dostaniecie prawdziwą neapolitańską pizzę. Idealnie cienkie ciasto na środku i puszyste, ale nie sztucznie napuchnięte brzegi, niczym we włoskiej restauracji. Gwarantujemy, że już po pierwszym kęsie poczujcie się zupełnie jak w słonecznej Italii. 

https://www.instagram.com/p/CBnozfGH9dg/

Wegeguru Street (ul. Nowy Świat 28)

Drugi lokal właścicieli Wegeguru. Dania serwowane w lokalu są w 100% wegańskie, a zjecie tu między innymi pierożki, wietnamskie bułeczki bao czy warzywa w tempurze. 

https://www.instagram.com/p/Bu4BweegqzF/

Schodki na lato (ul. Racławicka 99/ Fort Mokotów)

Jest to świetne miejsce na spędzenie letniego, ciepłego wieczoru. Można tu usiąść z kieliszkiem ulubionego wina, w w pięknej scenerii starego Fortu, otoczonego masą zieleni. W menu znajduje się m.in. pizza czy deski serów, które z pewnością są fajną opcją do wspólnego ucztowania ze znajomymi. Miłośnicy słodkości mogą rozkoszować dobrze znanymi kremowymi lodami z lodziarni Il Cono. W jest również kilka rodzajów cydru, piw rzemieślniczych oraz napojów bezalkoholowych. 

https://www.instagram.com/p/CCwkqVnnICi/

Nocny Market

Poprzedni sezon miał być ostatnim w karierze słynnego Nocnego Marketu, który znajdował się na terenie starego Dworca Głównego. Jednak w tym roku udało się raz jeszcze powrócić! Market działa wieczorami od czwartku do niedzieli, aż do końca sezonu. W tym roku pojawiły się dobrze znane street foodowe klasyki i stoiska barowe, pojawiło się także się kilka nowych punktów z pysznych jedzeniem. Oczywiście, jak zawsze gościom towarzyszy fajna, klimatyczna muzyka. Dodatkowo, w trosce o bezpieczeństwo gości, organizatorzy zadbali o większą liczbę stolików oraz płynów do dezynfekcji rąk. 

https://www.instagram.com/p/CCwkqVnnICi/

______________________