Reebok sięga do korzeni - powraca kultowy model - issue27.pl
 • MODA  • EDITORIAL  • Reebok sięga do korzeni – powraca kultowy model

Reebok sięga do korzeni – powraca kultowy model

Moda na rzeczy stylizowane na vintage nie mija. Dosięga nawet marki sportowe, w tym Reebok, który zaglądając do swoich archiwów nadaje nowe życie ikonicznym biegówkom Aztec z lat 70. Nowa odsłona kultowych butów pojawiła się wraz z nowymi modelami Classic Leather Aztec i Aztec Princess.

Buty Classic Leather Aztec mogą pochwalić się wszystkimi pionierskimi rozwiązaniami technologicznymi, które zapewniły oryginalnemu modelowi Aztec miano najbardziej innowacyjnych butów biegowych swoich czasów. Teraz Aztec, scalone z inną legendarną sylwetką Reebok – butami Classic Leather – tworzą unikatowy, nowoczesny styl, który odważnie wykracza poza biegowe korzenie modelu.Cholewka uszyta z połączenia zamszu i nylonu wizualnie nawiązuje do wyglądu biegówek z lat 70. Całości tych lifestyle’owych butów inspirowanych bieganiem dopełnia podniesiona podeszwa pod piętą kolorystycznie nawiązująca do wyrazistych barw cholewki.

Reebok wypuścił również klasyczne buty dla kobiet Aztec Princess w nowej odsłonie. Cholewka w subtelnych kolorach – kredowym, szarozielonym, złamanym pomarańczowym i białym – jest podkręcona detalami zapożyczonymi z oryginalnych Aztec i została osadzona na podeszwie z lekko podniesioną piętą.

Poza stylowymi Classic Leather Aztec i Aztec Princess Reebok ponownie wypuszcza na rynek legendarne buty Aztec 79, które również pojawiły się już w sprzedaży. Buty, wyposażone w pochłaniający wstrząsy klin, wytrzymałą piętę z gumy węglowej i antypoślizgową podeszwę zewnętrzną, łączą w sobie ponad 70 lat doświadczenia Reebok w dziedzinie projektowania butów startowych z innowacyjną konstrukcją i pionierskimi rozwiązaniami technologicznymi. Bliska oryginałowi sylwetka Aztec 79 została unowocześniona klasycznymi, krzyżującymi się paskami bocznymi w wyrazistych kolorach oraz metalicznymi detalami. Oryginalna paleta kolorystyczna z 1979 roku teraz odważnie powraca, przywodząc na myśl tę barwną dekadę. 

Całość kolekcji stanowi ukłon w stronę biegowego rodowodu Reebok, zarówno w kwestii ponadczasowego designu, jak i autentycznego stylu sprzed lat.

______________

Zdjęcia i treść: materiał prasowy