Wiosenne trendy w makijażu - issue27.pl
 • URODA  • MAKEUP  • Wiosenne trendy w makijażu

Wiosenne trendy w makijażu

Sezon wiosna 2020 w dziedzinie makijażu to przede wszystkim ekscentryczność. Brokat, mocno napigmentowane odcienie i nadmierny połysk staną się jego kluczowymi elementami. Podczas pokazów zwiastujących trendy na wiosnę, wizażyści chętnie korzystali z tych rozwiązań. Co więcej, festiwalowy szyk i burżuazja w odświeżonej odsłonie tylko podsyciły ich twórcze wizje. Po raz kolejny buntowniczy wizerunek zakrada się do makijażu. Oznacza to, że mocny akcent na brwi i ciemne wargi będą cieszyły się popularnością. Co jeszcze? Na to pytanie odpowiedź znajdziecie w naszym przeglądzie:

Artystyczne kreski

Kolorowe, czarne, a może złote? To bez znaczenia. Bo w każdym wariancie będą pożądanym elementem makeupu i bez wątpienia kluczową częścią stylizacji. Podobne rozwiązania można było dostrzec m.in. Dries Van Noten, Salvatore Ferragamo oraz Simone Rocha.

Lśniące usta

Ten look pojawił się w dwóch równie świeżych odmianach: przezroczysty ( u Off-White, Etro i Versace) lub czerwony (u Chanel, Sies Marjan lub Louis Vuitton). Na czym polegała sztuczka Lucii Piki podczas tworzenia  paryskiego wiosennego makijażu Chanel? Nałóż matową szminkę, zaczynając od środka ust, a następnie rozprowadź ją w kącikach. Na koniec, aby uchwycić światło, zaaplikuj błyszczyk.

Impreza z brokatem w roli głównej

Dzięki umiejętnie zharmonizowanym aplikacjom złotego cienia do powiek, brokatu i dżetów Pat McGrath stworzyła dla Valentino najbardziej błyszczący wygląd sezonu. Kobieta z Valentino zestawia bez wysiłku eleganckie włosy i bogatą urodę, powiedziała za kulisami. U Marca Jacobsa również na ustach modelek pojawił się blask. Jednak nie tylko McGrath zdecydowała się na migoczący makeup. Peter Phillips stworzył lśniące łzy spływające z oczu modelek podczas pokazu Fendi. 

Ciemne usta

Rubin, bordo oraz odcień wina – te odcienie podkreślają usta. W nadchodzących tygodniach, najmodniejsze będą ciemne tony czerwieni. Ten trend można zaadoptować na dwa sposoby: w stylu neoburżuazyjnym, jak u  w Chloé oraz Jil Sander. W drugim przypadku ciemną wargę połączono z odcieniami nude  lub zmieszano z niebieskim cieniem do powiek, a także warkoczami. 

Brwi, które proszą o uwagę

Odważne, wydłużone i podkreślone brwi, to jedna z najmodniejszych opcji. 

Neonowe barwy 

Podobnie jak w przypadku mody, jaskrawe cienie będą także królować w makijażu. Zarówno w wersji monochromatycznej, jak i w duecie. Taki trend wywozi na myśl look rodem z lat 80.