Najlepsze seriale wszech czasów - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Najlepsze seriale wszech czasów

Najlepsze seriale wszech czasów

Era Netflixa otworzyła przed fanami telewizyjnych produkcji nowe możliwości. Z tysiąca różnych tytułów można wybrać te, które najbardziej odpowiadają nastrojowi lub zainteresowaniom. Jednak zanim jeszcze ta platforma opanowała odbiorniki, świat już szalał na punkcie niektórych seriali. W wieloletniej historii produkcji filmowej istnieją tytuły, które pomimo upływu czasu wciąż cieszą się popularnością i zbierają fanów wśród coraz młodszych odbiorów. Nasza redakcja wybrała kilka, naszym zdaniem najlepszych seriali wszech czasów. Które z nich warto obejrzeć?

Przyjaciele

Jeden z największych hitów EVER.  Mimo, że od czasu jego premiery minęło już 25 lat, a ostatni odcinek został wyemitowany 6 maja 2004 roku to przygody zabawnej szóstki tytułowych przyjaciół z Nowego Jorku wciąż rozgrzewają do czerwoności. Bez wątpienia jest to jeden z tych seriali, które po zakończeniu zaczynamy oglądać od początku. Wielokrotnie zastanawiano się nad tym w czym tak naprawdę tkwi jego sukces. Nie ma jednak bardziej oczywistego wytłumaczenia, niż to, że każdy z nas marzy, aby mieć taką paczkę jak Monica, Chandler, Rachel, Ross, Joey i Pheobie. Ich przygody i problemy, to zagwozdki, z którymi musi się w życiu zmierzyć każdy z nas, a o ile jest to prostsze i zabawniejsze, kiedy przeżywamy je razem z przyjaciółmi.

Teoria Wielkiego Podrywu

Jak wyobrażacie sobie życie NERDów? Gry komputerowe, kosmiczne opowieści, naukowe lektury – to tak w skrócie. A jak wyglądają ich relacje z innymi ludźmi, a zwłaszcza z kobietami? No właśnie…Tutaj zaczyna się prawdziwa zabawa. Serial pokazuje perypetie naukowców w dziedzinie nie naukowej, a relacji społecznych. Pierwszy z bohaterów, Sheldon, jest nieco wycofany, narcystyczny i przekonany o swojej nieomylności. Natomiast drugi, to jego współlokator –  Leonard. Jego z kolei cechuje niepewność oraz szybkie zakochiwanie się. Dotyczy to szczegolnie ich nowej sąsiadki Penny, która jest ich przeciwieństwem.  Oprócz głównych bohaterów, ważną rolę odgrywają ich koledzy z Uniwersytetu – pochodzący z Indii Raj oraz niepoprawny podrywacz Howard.  Co się wydarzy podczas takiego zdarzenia dwóch odmiennych światów? Jak poznanie niepozornej dziewczyny z sąsiedztwa wpłynie na życie grupy naukowców?

Plotkara

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda życie bogatych dzieciaków z nowojorskiego Upper East Side? Niezależnie od tego, czy odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, czy też nie, perypetie bohaterów Gossip Girl wciągają każdego. To właśnie, dzięki Plotkarze i  kultowej roli Sereny Vanderwoodsen, Blake Lively do dziś cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Na ekranie towarzyszą jej przyjaciele pochodzący z obrzydliwie bogatych rodzin oraz tzw. aspirujący. Oprócz wspomnianej już wcześniej Sereny, drugą równie ważną postacią żeńską jest Blair Waldorf. Obie przeżywają typowe dla nastolatek problemy miłosne, kłótnie z rodzicami i równieśnikami, tyle, że w przypadku ekipy Plotkary wszystkie chwyty są dozwolone. Jak daleko się posuną, aby dopiąć swego?

Sex w Wielkim Mieście

Kultowa rola Sarah Jessica Parker na zawsze zapisała się na kartkach popkultury. Aktorka wcieliła się w barwną postać dziennikarki Carrie Bradshaw, która w swoich felietonach porusza kwestie relacji damsko-męskich. Carrie żyje w pięknej okolicy, w pobliżu Central Parku, uwielbia szpilki Manolo Blahnika, a ubrania kupuje w najmodniejszych butikach. Styl bohaterki granej przez Parker do dziś jest inspiracją i przewija się na łamach magazynów modowych. Chociaż Carrie Bradshaw jest postacią fikcyjną, dla wielu jest jedną z najważniejszych ikon stylu. Jednak Sex w Wielkim Mieście to nie tylko zakupy i przebieranki, ale także, a może przede wszystkim sercowe rozterki Carrie i jej trzech przyjaciółek: agentki PR Samanthy, prawniczki Mirandy i marszanda Charlotte. O tej pozycji mówi się, że to serial, który dokonał prawdziwego przełomu w mówieniu o obyczajowości mieszkańców współczesnych metropolii – Filmweb.pl.

Jak poznałem Waszą Matkę

Ten serial był inspirowany życiem jego twórców Cartera Baysa i Craiga Thomasa, którzy razem pracowali przy Late Show with David Letterman. Opowiada o losach piątki przyjaciół żyjących w Nowym Jorku. Jedną z głównych postaci jest Ted Mosby, czyli młody architekt poszukujący miłości idealnej. Jego najlepszymi kumplami są Marshall oraz niepoprawny kobieciarz Barney. W tej ekipie nie zabrakło także miejsca dla ciekawych postaci żeńskich – uroczej Lilly (dziewczyna Marshalla) oraz niezależnej Robin. Mimo, że mają odmienne charaktery, to doskonale się uzupełniają i wspólnie z chłopakami spędzają wieczory w ulubionym pubie o nazwie MacLaren’s.

Autorka: Kamila Cichocka 

Sorry, the comment form is closed at this time.