Sex w Wielkim Mieście - kilka nieznanych faktów - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Sex w Wielkim Mieście – kilka nieznanych faktów

Sex w Wielkim Mieście – kilka nieznanych faktów

Sex w Wielkim Mieście jest serialem, który inspiruje miliony kobiet na całym świecie. Unikalny styl głównej bohaterki i jej przyjaciółek oraz ich nierzadko zagmatwane miłosne perypetie sprawiają, że łatwo się z nimi utożsamić. Uznany na świecie oraz przez naszą redakcję za jeden z najlepszych seriali wszech czasów KLIK . W ciągu sześciu sezonów Sex and the City zgarnął 54 nominacje do nagrody Emmy (zdobywając siedem), 24 nominacje do Złotego Globu (zdobywając osiem) i 11 nominacji do nagrody SAG (zdobywając trzy).  Powodem dla którego popularność serialu nie mija jest fakt, że zmienił on sposób przedstawiania kobiet w telewizji.

Chociaż od premiery ostatniego odcinka minęło 16 lat, to ciekawostki i zabawne fakty na temat serialu wciąż budzą zainteresowanie. Poniżej znajdziecie kilka  z nich. 

1.Carrie nigdy się nie rozebrała

Sarah Jessica Parker była jedyną osobą z całej czwórki, która miała w umowie klauzulę „bez nagości”. Właśnie dlatego naprawdę możemy zobaczyć Carrie tylko w bieliźnie – zupełnie inaczej niż w przypadku innych postaci.

2.Serial rozsławił Magnolia Bakery

Po tym, jak Miranda i Carrie zajadały się babeczki w Magnolia Bakery przy 401 Bleecker Street, cukiernia stała się tak popularna, że właściciele musieli zatrudniać bramkarza.

3. Jeden z sezonów został skrócony

Jest powód, dla którego sezon 5 seksu w mieście ma tylko 8 odcinków. Sarah Jessica Parker była w ciąży z synem Jamesem Wilkiem Broderickiem.  Jeśli przyjrzycie się uważnie, możecie zauważyć jej brzuch podczas ślubu Bitsy i Bobby’ego Hamptonsa w finałowym odcinku. 

4.Scena w stawie została nakręcona tylko raz

Słynna scena  w Central Parku, kiedy Carrie z Mr. Bigiem wpadli do stawu, została nakręcona tylko raz. Parker podczas upadku rozcięła nogę i trzeba było szybko podać jej zastrzyk przeciwtężcowy.

5.Bohaterki nigdy nie miały na sobie tej samej rzeczy 2 razy

Projektantka kostiumów Patricia Field nigdy nie powtórzyła stroju żadnej z bohaterek – wyjątek zrobiła tylko raz, z futrzaną kurtką widoczną w ostatniej sekwencji, która pojawia się również w pierwszym odcinku serialu.