Serialowe nowości, czyli co warto obejrzeć? - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Serialowe nowości, czyli co warto obejrzeć?

Serialowe nowości, czyli co warto obejrzeć?

 

Stwierdzenie, że jesień i zima to idealny moment na oglądanie seriali można powtarzać do znudzenia. Chyba jednak niewielu jest miłośników ponurej, polskiej jesieni, którzy z przyjemnością spędzają czas poza domem. Z resztą, i tak w obecnej sytuacji nie stanowi to popularnej rozrywki, z uwagi na rozwijającą się w zastraszającym tempie pandemię. Zostają jedynie spacery w lasach i parkach oraz krajobraz szarości przeplatanej złotymi i rdzawymi kolorami spadających liści.

Wracając jednak do tematu, ostatnio spędzam znacznie więcej czasu w domu i udało mi się obejrzeć kilka ciekawych seriali o różnorodnej tematyce. Dlatego z przyjemnością podzielę się z Wami moimi odkryciami i pokrótce subiektywnie zrecenzuję. Być może moje odkrycia trafią na Twoją listę “must see” 🙂

Emily w Paryżu

Darren Star zrobił nam wspaniały prezent na jesień. Twórca kultowego Sexu w Wielkim Mieście, tym razem zabiera nas w podróż do Paryża. Tytułowa Emily pracuje dla agencji reklamowej i pewnego dnia otrzymuje propozycję nie do odrzucenia – wyjazd do pracy we francuskim oddziale firmy. Zmiana otoczenia przewraca jej życie do góry nogami. Amerykańska kultura zderza się z francuską, nie tylko w kwestiach zawodowych, wpływa to także na życie prywatne bohaterki. W serialu jest dużo mody, pięknych widoków oraz przyjemna historia. Według mnie serial Emily w Paryżu to historia, która w tym szalonym czasie zabiera nas w piękny świat, w którym problemy rozwiązują się niemalże same.

Ratched

Intrygująca, enigmatyczna i nieco pokręcona – takimi słowami opisałabym historię siostry Mildred Ratched. Akcja serialu rozgrywa się w 1947 roku.  Wtedy właśnie wspomniana pielęgniarka przybywa do Kalifornii chcąc podjąć pracę w szpitalu psychiatrycznym, w którym są przeprowadzane eksperymenty na pacjentach. Rozwijająca się fabuła odsłania sekretnie skrywane tajemnice z życia siostry Ratched. Serial ma mistrzowską oprawę wizualną, piękne kolory oraz świetne kreacje.

Nawiedzony dwór w Bly

Gotycki horror, którego historia toczy się w Anglii, w latach 80. ubiegłego wieku. Młoda dziewczyna pracująca jako niania zatrudnia się w zabytkowym, brytyjskim dworze znajdującym się w miejscowości Bly. Jej zadaniem będzie opieka nad specyficznym rodzeństwem. Brat i siostra stracili ukochanych rodziców, a później zginęła uwielbiana przez ich guwernantka. Jak się okazuje życie w posiadłości nie jest tak sielskie, jak mogłoby się wydawać. Stare mury kryją tajemnice i historie o miłości, które przyprawiają o dreszczyk.

Nieuczciwi mildiarderzy – Indie

Krótki, bo składający się z trzech odcinków serial dokumentalny ujawnia oszustwa i korupcje, które przyczyniły się do sukcesów, a później spektakularnych upadków indyjskich miliarderów. Dzięki niemu można zobaczyć, jak sprawnie działa w tym regionie machina korupcyjna wnosząca na szczyty sprytnych oszustów finansowych.

Niewyjaśnione historie – część 2

Druga część dokumentu przedstawiającego najbardziej przerażające tajemnice, które nadal czekają na wyjaśnienie. Składający się z 6 odcinków serial opowiada historie osób, które doświadczyły czegoś niezwykłego – niespodziewane zaginięcia, śmierć kogoś bliskiego lub zjawiska nadprzyrodzonego.  Detektywi, dziennikarze oraz członkowie rodziny próbują rozwikłać zagadki, przedstawiając swoje wskazówki i teorie, w nadziei, że być może ktoś z widzów pomoże im rozwiązać sprawę.

 

Wszystkie z wyżej opisanych seriali można obejrzeć na Netflixie 🙂

_________