5 seriali z dreszczykiem, idealnych na jesienny sezon - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • 5 seriali z dreszczykiem, idealnych na jesienny sezon

5 seriali z dreszczykiem, idealnych na jesienny sezon

 

Nadeszła najwspanialsza pora roku. W powietrzu czuć już zapach dyniowej kawy, a na ulicach powoli pojawią się wielkie pomarańczowe dekoracje. Jednak nie to jest najlepsze, nasze ulubione serwisy streamingowe zapewniają seriale, dzięki którym można celebrować jesień i cieszyć się nią w domowym zaciszu. Poniżej znajdziecie naszą subiektywną listę 5 seriali z dreszczykiem, idealnych na chłodny, deszczowy sezon.

1.Dziewczyna przede mną, HBO Max

Serial bazujący na książce “Lokatorka”, autorstwa Delaney JP to idealna opcja dla lubiących zagadki, psychologiczne gierki i lekki dreszczyk. Przedstawia historię Jane, która otrzymuje nietypową propozycję, może zamieszkać w pięknym, minimalistycznym domu w Londynie, zaprojektowanym przez enigmatycznego architekta. Jest jednak jeden warunek: mieszkańcy domu muszą stosować się do ściśle określonych reguł narzucanych przez właściciela.

hbomax.com

2.Kim jest Erin Carter? , Netflix

Spokojne życie pewnej Brytyjki żyjącej z rodziną w Barcelonie zostaje pewnego dnia zakłócone. Podczas zakupów w supermarkecie, kobieta staje świadkiem napadu, z którego uchodzi niemal bez szwanku. Zdarzenie sprawia, że widz powoli odkrywa tajemniczą i brutalną przeszłość bohaterki.

Netflix

3.Ukochane dziecko, Netflix

Niemiecki serial oparty na książce o tym samym tytule. To trzymająca w napięciu i niezwykle ciekawa historia dziewczyny, której udaje się uciec z domu, gdzie jej życie podlegało całkowitej kontroli. Z każdym kolejnym odcinkiem poznajemny coraz bardziej mroczną i przerażającą historię bohaterki.

Netflix

4. Miłość i śmierć, HBO Max

Historia, która wydarzyła się naprawdę. Ukazuje zdarzenia, jakie doprowadziły do morderstwa w pozornie spokojnym, religijnym miasteczku w Teksasie. Główną bohaterką jest Candy Montgomery, gospodyni domowa z Wylie, która pod koniec lat 70. prowadzi stereotypowy styl życia gospodyni domowej. Jednak pewnego dnia, ta pozornie ułożona kobieta musi stanąć przed ławą przysięgłych po tym, jak romans z mężem jej przyjaciółki z kościoła zakończył się brutalnym morderstwem.

HBO Max

5.Skandal, Disney +

Serial kryminalno – polityczny, w którym główną bohaterką jest Olivia Pope, niegdyś dyrektor ds. komunikacji Białego Domu. Po odejściu ze stanowiska, otwiera firmę Olivia Pope & Associates (OPA) zajmującą się wyciszaniem skandali i zarządzaniem kryzysowym. Akcja serialu toczy się w Waszyngtonie i skupia się na działalności zawodowej głównej bohaterki,  jej personelu, a także pracowników Białego Domu i otaczającej sceny politycznej.

Disney +