Seriale romantyczne na jesienne wieczory - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Seriale romantyczne na jesienne wieczory

Seriale romantyczne na jesienne wieczory

Jednym ze sposobów na miłe spędzenie czasu jest zanurzenie się w historii bohaterów ulubionej powieści z kubkiem rozgrzewającej herbaty w dłoni lub nadrobienie filmowych oraz serialowych zaległości. Na szczęście, kanały streamingowe przygotowały szeroki wachlarz produkcji, które wzruszają, poprawiają humor, a niekiedy sprawiają, że sami marzymy o przeżyciu niektórych przygód.

Poniżej przedstawiamy Wam nasze subiektywne zestawienie romantycznych seriali, które możecie obejrzeć na przykład w towarzystwie Waszej drugiej połówki lub przyjaciółki. 

1 /  Telefonistki

Serial opowiada historię 4 kobiet, które łączy jedynie rozpoczęcie pracy w tym samym czasie w centrali telefonicznej. Twórcy poruszyli również wątek feminizmu, niezależności kobiet, ale także związany z tym opór ze strony mężczyzn. Oczywiście motyw romantycznej miłości dotyczy jednej z głównych bohaterek, a dokładniej jej zauroczenia sprzed kilku lat, ale o tym dowiecie się oglądając serial. Gwarantuję, że nie będziecie zawiedzione. 

2 / Feel good

“Feel good” to opowieść o uczuciu pomiędzy dwoma całkowicie odmiennymi dziewczynami, które narodziło się tak naprawdę wraz z ich pierwszym spotkaniem. Mae jest standuperką, która tworzy  występy na podstawie swoich przeżyć związanych z uzależnieniem i odwykiem. Oczywiście owe opowieści przeobraża w żart. Stara się ukryć swoją przeszłość przed partnerką – George, jednak przez przypadek podczas rozmowy na jednym z komunikatorów, jej mama wyjawiła skrywaną tajemnicę. Natomiast George nigdy wcześniej nie była w związku z dziewczyną i zastanawia się jak powiedzieć o tym znajomym i własnej mamie. Czy w tej sytuacji, mimo wielu kontrastów, związek Mae i George ma szansę przetrwać? 

3 / Virgin River

Serial opowiada historię Mel Monroe – pielęgniarki-położnej, która stara się zerwać ze swoją dramatyczną przeszłością i zacząć wszystko od nowa z dala od ówczesnego środowiska. Nowy rozdział w życiu, postanawia rozpocząć od przeprowadzki do małego miasteczka o nazwie Virgin River, ale okazuje się, że po przyjeździe dom, w którym miała mieszkać jest w fatalnym stanie. Na szczęście zapoznaje się z lekarzem – Vernonem Mullinsem, który wyciąga do niej pomocną dłoń. Czy z nowej znajomości będzie coś więcej?

4 / Słodkie magnolie

Jest to serial oparty na kanwie popularnej serii książek, który opowiada historię 3 przyjaciółek jeszcze z lat dziecięcych: Maddie, Danie Sue oraz Helen. W swojej codziennej wędrówce, która ma miejsce w małej miejscowości w Karolinie Południowej  starają się w racjonalny sposób połączyć rozwój kariery, życie rodzinne, związki i połączone z nimi emocjonalne wątpliwości. 

5/ Innocents 

Brytyjski serial młodzieżowy opatrzony wątkiem miłosnym, który związany jest z głównymi bohaterami. June i Harry postanawiają wyrwać się z rodzinnych domów i uciekają, jednakże zaraz po tym czeka ich konfrontacja z brutalną rzeczywistością i prawdziwym życiem. Na dodatek June nie jest świadoma swojej oryginalności w postaci nadprzyrodzonej mocy, nad którą nie może zapanować, w związku z czym pojawiają się kolejne problemy czyhające na parę nastolatków. 

6 / Plotkara 

Ta seria odcinków musi się chyba pojawić w każdym zestawieniu, a myślę, że niejedna z dziewczyn widziała wszystkie sezony minimum raz. Jeśli nie, teraz jest idealna pora, aby nadrobić stratę. 

Ubrania wyłącznie od sławnych projektantów, a śniadania tylko z kieliszkiem wyśmienitego szampana w towarzystwie nowojorskiej elity. Burzliwe związki bohaterów przepełnione namiętnościami odzwierciedlają prywatne życie mieszkańców Upper East Side. 

Jeśli chcecie poznać lub ponownie przeżyć wzruszające, a zarazem fascynujące relacje Chucka i Blair, towarzyszyć Serenie w jej bujnym życiu – koniecznie zaplanujcie seans “Gossip Girl” na nadchodzące wieczory. 

___________