Euforia - 10 zakulisowych ciekawostek o popularnym show - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Euforia – 10 zakulisowych ciekawostek o popularnym show

Euforia – 10 zakulisowych ciekawostek o popularnym show

 

Dzięki produkcji HBO – Euforii Zendaya po raz kolejny udowodniła, dlaczego to właśnie ona jest jedną z największych gwiazd ostatnich lat. Od premiery serialu w 2019 roku ikona mody i jej równie utalentowana obsada co tydzień dostarczali nam dramatycznych doznań, przyprawiając o dreszczyk. Podczas gdy wszyscy cierpliwie czekamy na sezon 3, postanowiłyśmy zebrać dla Was 10 się z tym zakulisowych faktów związanych z tym serialem.

1.Debiutantka Hunter Schafer

Kreacja Jules zadziwia nas w każdym odcinku. Jednak zanim Hunter rozpoczęła przygodę z aktorstwem, pracowała jako modelka w Nowym Jorku. Co ciekawe, nigdy wcześniej nie miała doświadczenia w graniu, a o przesłuchaniu dowiedziała się za pośrednictwem Instagrama.

2.Jacob Elordi był „praktycznie bezdomny”przed Euforią

Jako Nate Jacobs, aktor wciela się w rolę budzącego grozę złoczyńcy, którego wszyscy uwielbiamy nienawidzić. Aczkolwiek przed tym, jak otrzymał angaż w Euforii, jego życie wyglądało zupełnie inaczej. „Byłem na przesłuchaniu – to było w momencie, w którym filmy, które nakręciłem, nie wyszły. Nie miałem pieniędzy, nie miałem nic, byłem praktycznie bezdomny w LA –  poszedłem na casting” – powiedział Wonderland Magazine w 2019 roku.

3.Jedna z najbardziej emocjonalnych scen w pierwszym sezonie była improwizowana

Zendaya jest najmłodszą kobietą, która nie bez powodu zdobyła nagrodę Emmy dla najlepszej aktorki w serialu dramatycznym. Czy pamiętacie tą intensywną scenę walki, w której Rue trzyma kawałek szkła przed matką? Ta scena została zaimprowizowana w trakcie kręcenia odcinka. W wywiadzie dla amerykańskiego portalu Refinery29 przyznała, że było to dla niej niezwykle ciężkie emocjonalnie przeżycie.

4. Producentem wykonawczym serialu jest Drake

Sławny raper jest niezwykle zaangażowany w produkcję serialu. Jego współpracownicy przyznają, że z uwagą czyta każdą kwestię.

5.Makijaż ma sekretne przesłanie

Specjalistka od makijażu w serialu Doniella Davy ujawniła magazynowi Allure, że makeup w każdej ze scen jest starannie dobrany. Jego zadaniem jest przekazanie emocji bohaterek. Klejnoty i skrzydła Maddy reprezentują pewność siebie i zaciekłość, podczas gdy klejnoty w kształcie łez Rue symbolizują smutek. Prawdziwa sztuka!

6.Sydney Sweeney stworzyła pamiętnik Cassie

Aktorka przyznaje, że dla każdej postaci, w którą się wciela przygotowuje dziennik. Sydney zamieszcza w nich informacje na temat swojego wyobrażenia bohaterki.

 

7.Zendaya i Angus Cloud chodzi do jedej klasy

Zendaya i Angus Cloud uczęszczali do Oakland School for the Arts w Kalifornii. „Myślę, że mieliśmy kilku takich samych przyjaciół, ale tak naprawdę jej nie znałem” – powiedział The Wall Street Journal.

8.Maude Apatow zawsze miała grać Lexi

Twórca serialu Sam Levinson napisał rolę Lexi specjalnie z myślą o niej. Wcześniej pracował z aktorką przy Assassination Nation.

9. Eric Dane rozbił samochód na planie

Eric Dane został uznany jednym z najzabawniejszych członków obsady podczas wywiadu dla IMDB. Podczas rozmowy okazało się, że aktor miał wypadek podczas kręcenia jednej ze scen. Wjechał samochodem w płot. 

10. Euphoria to remake

Kiedy skończysz oglądać całą Euforię, możesz zrobić to ponownie. Serial jest amerykańskim remakem izraelskiego serialu o tej samej nazwie.