6 sposobów na zwiększenie przestrzeni do przechowywania w łazience - issue27.pl
 • WNĘTRZA  • 6 sposobów na zwiększenie przestrzeni do przechowywania w łazience

6 sposobów na zwiększenie przestrzeni do przechowywania w łazience

 

Czy to tylko ja mam problem z wygospodarowaniem przestrzeni do przechowywania rzeczy w łazience?  Jest albo za dużo szafek i za mało szuflad, albo na odwrót. W efekcie nigdy nie wiem, co do zrobić z moimi pędzlami do makijażu. Na szczęście jest wiele pomysłów na przechowywanie w łazience, a to dobra wiadomość, ponieważ mimo, że staram się rozwijać na ten płaszczyźnie, to nie jest to łatwe zadanie.

Niezależnie od tego, czy chcesz zwiększyć ilość miejsca do przechowywania w łazience, czy po prostu sprawić, by Twoje miejsce było bardziej funkcjonalne, to nie zapominajmy, czego nauczyliśmy się z The Home Edit  — zacznij od małych rzeczy i zaufaj temu procesowi. Mając na uwadze tą wskazówkę, wybrałyśmy 6 koncepcji na przechowywanie w łazience. To one pomogą Ci w końcu zrozumieć sens odpowiedniego magazynowania wszystkiego, od tamponów po pastę do zębów.

1. Wykorzystaj przestrzeń nad toaletą

Jeśli masz niewykorzystaną przestrzeń na ścianie nad toaletą, to zdecyduj się zamontować tam regał lub szafkę. Taki schowek pomieści wszystko, na przykład ręczniki do rąk, papier toaletowy, czy kobiece produkty pielęgnacyjne.

2.Dodaj półkę

Nadaj stylowy wygląd swojej łazience oraz dodaj w niej miejsce do przechowywania dzięki półkom. Taki zabieg pomoże pomieścić przedmioty, które niekoniecznie chcesz chować, a można je wyeksponować. Produkty i akcesoria do pielęgnacji skóry, perfumy i produkty codziennego użytku „bez makijażu”, takie jak tusz do rzęs, żel do brwi i pomadka, sprawiające, że otwarte półki prezentują się elegancko i funkcjonalne.

3. Poszukaj przestrzeni

Przy odrobinie kreatywności nawet małe przestrzenie mogą stać się ciekawą nieruchomością. Poszukaj sposobów na dodanie miejsca do przechowywania, aby zmaksymalizować przestrzeń i zminimalizować chaos. Rzeczy takie jak lakiery do paznokci, przedmioty podróżne i produkty, których nie używasz tak często, ale nie chcesz się z nimi rozstać, są idealne do tego, by je schować. Czy jest jakiś róg, który można zagospodarować? Może warto zorganizować jakieś kontenery do przechowywania nad drzwiami? Małe przestrzenie to okazja do wyeksponowania swojej kreatywności.

4. Zorganizuj przestrzeń, którą masz

Jeśli masz szczęście i posiadasz szafę na bieliznę lub szuflady, wykorzystaj je najlepiej za pomocą koszy lub akrylowych organizerów. Te miejsca mają być funkcjonalne, jednak to Ty musisz sprawić, aby spełniały swoje zdanie zgodnie z Twoimi potrzebami. W przeciwnym razie skończysz ze schowkami, w których nie można niczego znaleźć. Gdy przedmioty zostaną strategicznie rozmieszczone, będziesz zaskoczona, ile rzeczy można pomieścić w małej łazience!

5. Schowek pod prysznic

Zrób sobie luksusową przysługę i zainwestuj w miejsce pod prysznicem. Wiadomo, że są tacy, którzy lubią ustawiać butelki szamponu w rogu wanny, ale po co mamy to robić, skoro można zapobiec ich ciągłemu przewracaniu się?

6. Użyj haków

Są jednym z najłatwiejszych i najtańszych dodatków, mają także ogromny wpływ na ogólną funkcjonalność łazienki. Dodaj kilka haczyków na ręczniki do rąk, swój najprzytulniejszy szlafrok i ręczniki kąpielowe, a łazienka natychmiast stanie się bardziej uporządkowana i zorganizowana.