Podkłady - najlepsze dla każdego rodzaju skóry - issue27.pl
 • URODA  • MAKEUP  • Podkłady – najlepsze dla każdego rodzaju skóry

Podkłady – najlepsze dla każdego rodzaju skóry

 

Znalezienie najlepszego podkładu dla Twojej cery może wydawać się ciężkim zadaniem. Czy chcesz pełnego krycia czy delikatniejszej wersji? Matowy? Chłodny czy ciepły ton? Ciekawe, jaki jest najlepszy sposób na znalezienie idealnego odcienia, gdy wybór jest tak przytłaczający?

Odpowiednia formuła podkładu może sprawić, że wykonanie makijażu będzie szybsze i o wiele bardziej przyjemne, bo w prawdziwie promiennej skórze jest coś, co sprawia, że dodatkowe warstwy stają się niemal zbędne. Po roku, w którym wiele z nas zrezygnowało z malowania się nadszedł czas, aby powrócić do dawnych nawyków i znaleźć podkład idealny. Od ukrycia niedoskonałości i wygładzenia odcienia skóry, po stworzenie najbardziej nieskazitelnego wykończenia jako “płótna” dla reszty makijażu, pora zrozumieć, że właściwy podkład  jest tak naprawdę głównym bohaterem Twojej kosmetyczki.

Dlatego, w tym wpisie przedstawimy najlepsze formuły podkładów, które odpowiadają potrzebom różnych typów skóry. Odkryj poniżej wybór najlepszych podkładów według issue27.pl.

Najlepszy podkład do cery tłustej

Dla osób, których skóra jest tłusta lub mieszana, najlepsze rezultaty zapewnia bardziej matowa formuła, pomagająca zminimalizować niepożądany połysk i nadaje aksamitne wykończenie. Unikaj zbyt intensywnego krycia – pigment może osadzać się w porach i drobnych zmarszczkach oraz pozostawiać ciastowate wykończenie. Wybieraj lekkie lub średnie formuły.

Najlepszy podkład do suchej skóry

Wybierając podkład do skóry suchej, szukaj słów takich jak „glow” lub „luminous” oraz formuł z dodatkowymi składnikami pielęgnacyjnymi. Kwas hialuronowy i witamina E to świetne opcje dla osób cierpiących z suchą skórą. Zadbaj o nawilżające serum i primer, aby przygotować skórę na aplikację podkładu. Takie działanie pomoże zapewnić trwałość podkładu oraz komfort na skórze.

Najlepszy podkład dla skóry dojrzałej

Kluczową zasadą przy zakupie podkładu przy tym typie skóry jest wybór czegoś lekkiego, nawilżającego i rozświetlającego. Cięższe formuły często osadzają się w drobne zmarszczki i mogą przyćmić naturalny, zdrowy połysk skóry, więc wybieraj produkty, mające właściwości pielęgnacyjne.

Najlepszy podkład do całkowitego krycia

Aby skóra wyglądała tak samo jak Twoja, tylko bardziej promienna, wybierz czysty podkład. Oferując naturalne wykończenie, a jednocześnie zapewniając przyzwoite krycie, znalezienie formuły o trwałej sile może być trudne. Na szczęście jednak technologia makijażu znacznie się rozwinęła w ostatnich latach, a dzisiejsze transparentne, lekkie podkłady oferują doskonały efekt, nie wyglądając, jakby w ogóle istniały.