6 wskazówek, dzięki którym Twój podkład będzie wyglądał jak druga skóra - issue27.pl
 • URODA  • MAKEUP  • 6 wskazówek, dzięki którym Twój podkład będzie wyglądał jak druga skóra

6 wskazówek, dzięki którym Twój podkład będzie wyglądał jak druga skóra

Jaka jest tajemnica paryskiej wizażystki Violette dotycząca perfekcyjnego nakładania podkładu? Aplikuj go tak, by nie pozostawiał śladów na skórze. Jak przyznaje ekspertka, fluid należy aplikować tak,  żeby ludzie mówili: ‘O mój Boże, twoja skóra wygląda niesamowicie!’, zamiast: „Twój podkład jest taki wspaniały” – wyjaśnia w wypowiedzi dla Vogue.

Połowa sukcesu to znalezienie idealnej formuły, jednak kiedy już ją masz niezwykle ważna jest idealna aplikacja. Zebrałyśmy kilka tipów wizażystek, które pomogą nakład podkład tak, by wygadał jak druga skóra.

1.Potraktuj skórę jak płótno

Czysta i nawilżona skóra to punkt wyjściowy dla całego makijażu. Aby dobrze przygotować cerę zacznij od aplikacji nawilżającej maski, a następnie wykonaj delikatny masaż twarzy. Kiedy makijażystka Nina Park współpracuje z klientkami, takimi jak Zoë Kravitz, czy Bella Hadid, zaczyna aplikacji od maski w płachcie przeznaczonej specjalnie dla ich rodzaju skóry. Taki produkt powinien zawierać następujące składniki; róża, która zwalcza przetłuszczanie się, łagodzący suchość aloes  oraz zieloną herbatę, kojącą stany zapalne. Po masce, delikatnie wmasuj krem nawilżający w skórę, aby poprawić krążenie i zmniejszyć obrzęki. „Tworzy naturalny rumieniec, dzięki któremu twarz wygląda na bardziej rozbudzoną” – mówi makijażystka Kira Nasrat, która pomaga Jessice Albie nadać efekt wiecznie promiennej cery.

2.Odpowiedni primer

Użyć primera, czy nie? To odwieczne pytanie zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Podczas gdy Violette zazwyczaj pomija ten dodatkowy etap aplikacji bazy, aby korzystać z jak najmniejszej ilości produktów, jednak po prawidłowo wykonanej aplikacji może on przedłużyć efekt trzymania się podkład na skórze. 

3. Od środka i  na zewnątrz

Podkład nakładaj tylko tam, gdzie jest to naprawdę konieczne, upiera się Violette, która do swoich ulubionych zalicza fluid nawilżający Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Foundation z SPF 45. „Zacznij od środka twarzy, na policzkach i powoli rozprowadź” – instruuje.  Dodaj kolejną kluczową część twarzy, jaką jest obszar wokół ust – podatny na żółte odcienie i cienie. Aby upewnić się, że podkład wygląda jak najbardziej naturalnie, Violette często pomija grzbiet nosa – pozwala na widoczne piegi u tych, którzy je mają – i kąciki nozdrzy, dzięki czemu pigment nie przylega do suchych miejsc.

4.Nie maluj

Bez względu na to, jakich akcesoriów używasz – pędzel do podkładu, Beaut yBlender lub palce – wygładzaj (lub odbijaj, jeśli używasz gąbki) podkład w skórze, zamiast „malować” go. Ta technika pomoże Ci uzyskać gładkie krycie i zapobiega powstawaniu smug, mówi Park.

5.Wszędzie tam, gdzie uderza słońce

Nałóż rozświetlacz w wystające części twarzy, które naturalnie odbijają światło, czyli kości policzkowe, skronie i łuk Kupidyna.

6.Osuszyć, a następnie ustawić

Najpierw usuń nadmiar sebum bibułką. Następnie poszukaj półprzezroczystego pudru o gramaturze piórkowej, aby uszczelnić podkład i zapobiec niepożądanemu połyskowi. „Użyj pędzla, aby nanieść go bardzo delikatnie i tylko na obszary, które są najbardziej błyszczące” – mówi Nasrat.