Moda poza garderobą, czyli inspirujące wnętrza influencerek - issue27.pl
 • TRENDY  • Moda poza garderobą, czyli inspirujące wnętrza influencerek

Moda poza garderobą, czyli inspirujące wnętrza influencerek

W tym roku nastąpił wzrost zainteresowania wystrojem wnętrz. Z powodu pandemii, siłą rzeczy spędzamy więcej czasu w domowym zaciszu, więc jego aranżacja ma duże znaczenie. Trend nie mógł ominąć influencerów modowych, którzy z konieczności coraz chętniej pokazują designerskie rozwiązania w domowym zaciszu i chociaż jeszcze rok temu myślenie o meblach jako o akcesoriach modowych byłoby absurdem, to zmiana standardów w branży spowodowała ogromne zainteresowanie dekoracją wnętrz.

Odmienny sposób, w jaki branża modowa postrzega meble oraz wzornictwo, doprowadził do gwałtownego wzrostu popytu na elementy gospodarstwa domowego, które mają nietuzinkowy wygląd, zupełnie jak w przypadku kultowej torby lub pary butów. Za rozpowszechnienie tego trendu odpowiada nie kto inny, jak influencerzy. W czasie lockdownu trendy wnętrzarskie zyskały o wiele większą sławę, gdyż popularne instagramowe IT GIRLS coraz chętniej pokazywały  swoje przestrzenie.  A ponieważ pokazy mody zostały odwołane, styl uliczny zamarł, to wielu influencerów szukało innych miejsc, by zainspirować swoich obserwujących.

Christina Symes, założycielka studia projektowania wnętrz We Are Triibe, stwierdziła w wypowiedzi dla australijskiego Vogue, że taki stan rzeczy, za kolejny logiczny krok dla influencerów, którzy niegdyś skupiali się głównie na świecie mody. Specjalistka zaznaczyła także, że jest to poniekąd pokłosie epidemii, która spowodowała, że spędzamy więcej czasu w domu.

Wystarczy szybko przeskrolować Instagram, aby zauważyć tą zmianę. Modowe nazwiska, takie jak Elsa Hosk z Victoria’s Secret, brytyjska piękność Rosie Huntington-Whiteley, czy duńska blogerka Pernille Teisbaek, stały się znane nie tylko ze względu na unikalny styl, ale także za doskonale urządzone domy. Teisbaek,  zawsze miała dobre oko do mebli, Huntington-Whiteley zachwyca swoim zamiłowaniem do włoskich i francuskich klasyków, a mieszkanie Hosk w Nowym Jorku przypomina muzeum modnych dzieł, czerpiących inspirację ze wszystkiego, od Memphis po Bauhaus.

Podobnie jak ma to miejsce, w świecie mody, wnętrza są bardzo osobiste.  Praca w domu to dobry powód, aby zainwestować w dobrej jakości krzesła do jadalni, czy reprezentatywne biuro. Zobaczcie , jak prezentują się najmodniejsze mieszkania i domy influencerek:

Rosie Huntington-Whiteley

Marie Wide Jedig

Elsa Hosk

Pernille Teisbaek

Jessica Skyeste

Hegia de Boer

 

Filippa Hagg