6 trendów we wnętrzach, które sprawią, że poczujesz wiosnę - issue27.pl
 • TRENDY  • 6 trendów we wnętrzach, które sprawią, że poczujesz wiosnę

6 trendów we wnętrzach, które sprawią, że poczujesz wiosnę

 

Wiosna to niewątpliwie czas zmian. Pogoda zaczyna się poprawiać, zegary przesuwają się do przodu, a liście wracają na drzewa. Kiedy nadchodzi w naturalny sposób pojawia się poczucie odnowy, a świat wydaje się ożywiony możliwościami. Taka atmosfera dotyczy nie tylko świata zewnętrznego, ta pora to idealny moment na wypróbowanie nowych trendów w domowym zaciszu.

Odświeżenie domu na wiosnę nie wymaga dużych zmian, ani żadnych kosztownych remontów. Czytając dalej,  zapoznasz się z najlepszymi wnętrzarskimi trendami na wiosnę!

1. Niezwykłe grafiki

Sztuka nigdy nie wychodzi z mody, nawet jeśli preferowane przez nas style mogą zmieniać się z roku na rok. Na wiosnę 2023 roku najpopularniejsze będą „odważne, zabawne i nieoczekiwane” style, które zastąpią minimalistyczne i bardziej stonowane detale. Może to być wyraz tęsknoty za wyrazistymi obrazkami oraz wyrażać emocje.

Plakat, Aneta Klejnowska, Onmywall.art

2.Pastele

Istnieje kilka wnętrzarskich trendów, które pojawiają się za każdym razem, gdy nadchodzi wiosna – pastele są jednym z nich. Chociaż te odcienie są ponadczasowe, to w tym roku trend kręci się wokół używania pasteli w nieoczekiwany sposób.

3. Wszystko na fioletowo

Kolory inspirowane odcieniami kwiatów będą zawsze popularne na wiosnę. Jednak w tym roku jeden wyjątkowo wyróżnia się z tłumu. To Mauve, kolor lat 80., który do tej pory postrzegano jako przestarzały, obecnie szturmem podbija świat designu.

4.Zabawa wzorami

Tapety ponownie wzbudzają zainteresowanie w świecie wnętrz. Tej wiosny, pójdziemy z tym trendem o krok dalej. Modne stanie się aranżowanie wnętrz z wieloma wzorzystymi tapetami w jednym pomieszczeniu.

5. Wprowadzanie natury do domu

Cieplejsza wiosenna pogoda może sprawić, że będziesz chciała spędzić cały swój wolny czas na łonie natury, to jeden wiosenny trend może pomóc wnieść radość ze spędzania czasu na zewnątrz do twoich wnętrz. Silnym trendem tej wiosny jest wprowadzanie natury do wnętrz.

6. Warstwy, warstwy

Tej wiosny miłość do warstw odnawia się. To może być odejście od całkowicie białych, przyjaznych instagramowych wnętrz, które od jakiegoś czasu dominują w przestrzeni projektowej. Warstwy wzorów, kolorów i tekstur zdominują ten sezon.