Trendy z TikToka - Vampire skin. Jak osiągnąć efekt skóry pełnej blasku? - issue27.pl
 • URODA  • MAKEUP  • Trendy z TikToka – Vampire skin. Jak osiągnąć efekt skóry pełnej blasku?

Trendy z TikToka – Vampire skin. Jak osiągnąć efekt skóry pełnej blasku?

 

Nowy trend w makijażu rodem ze znanej sagi „Zmierzch” podkreśla świetlistość skóry. Efekt blasku Edwarda Cullena robi furorę na Tik Toku już od kilku miesięcy.  Aktualnie możemy go zauważyć na profilach społecznościowych wielu influencerów, którzy marzą o looku glamour. Czym dokładnie jest „Vampire skin”?

„Zmierzch” znowu na topie

Mamy rok 2008. Powieść autorstwa Stephenie Meyer przenosi się na wielkie ekrany kin. Główna bohaterka-Bella Swan zakochuje się w Edwardzie Cullenie, który zmienia znany dotychczas archetyp wampira. Wyjście na słońce nie rani mężczyzny, a dodaje jego cerze niesamowitego, krystalicznego blasku. Pokryta diamentowym pyłem, alabastrowa skóra jest najlepszym sposobem, na demaskację prawdziwej natury Edwarda. Jak się z czasem okazało, nie tylko Bella była pod ogromnym wrażeniem jego wyglądu. Świetlisty look przeniósł się na Tik Toka 30 września. Wszystko za sprawą popularnego influencera Augusta (@imonaugust), którego filmik ma już ponad 1,9 miliona wyświetleń.

@imonaugust

If you guys want to go as a Cullen for Halloween, just add orange contact lenses 🧛‍♀️✨ #glitter #makeup #twilight #tutorial

♬ Supermassive Black Hole (Twilight Soundtrack Version) – Muse

Jak uzyskać efekt wampirzej skóry?

Makijaż nie jest trudny do wykonania. Wystarczy pamiętać o wymieszaniu naszego podkładu z produktem, który da wrażenie przestrzennego wyglądu. Do jego stworzenia, infulencerzy wykorzystują znane make-up’owe sztuczki. Rozpoczynając od strobingu, kończąc na brokatowych pyłkach. W praktyce, wystarczy zmieszać produkty o płynnych konsystencjach, które nadadzą naszej skórze efekt perłowej poświaty. Skóra musi być mokra, a jednocześnie iskrząca drobinami.

Najprostszym sposobem na uzyskanie błyszczącej skóry Edwarda Cullena, jest dodanie płynnego rozświetlacza do naszego podkładu, czy kremu BB. Jeśli błysk nie jest dla was satysfakcjonujący, polecamy dodanie zwykłego rozświetlacza lub brokatowych cieni na powieki, kości policzkowe, czubek nosa i łuk kupidyna. Ostateczny efekt nie jest przejaskrawiony, jakby się mogło wydawać. Natomiast bardzo podkreśla fakturę naszej skóry, co może być problemem u osób z trądzikiem. Makijaż idealnie nada się na dni pełne słońca, ale także jaśniejące od księżyca nocne. W obu przypadkach wywoła efekt „Wow” na twarzach, wszystkich mijających nas ludzi. 

 

 

_____

Autorka: Julia Gawłowska