7 wnętrzarskich trendów, które pobiją nasze domy w 2023 roku - issue27.pl
 • TRENDY  • 7 wnętrzarskich trendów, które pobiją nasze domy w 2023 roku

7 wnętrzarskich trendów, które pobiją nasze domy w 2023 roku

 

Nniektórym wciąż trudno jest uwierzyć, że już rozpoczęliśmy 2023 rok. Jednym z moich ulubionych elementów w planowaniu przyszłości jest poznawanie kolorów i trendów w aranżacji wnętrz, zwłaszcza tych, które będą modne w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Ciągle dekoruję i odnawiam swoje mieszkanie, więc cieszę się, że mogę rzucić okiem na to, co będzie już niebawem na topie. A poznając główne dekoracyjne motywy na 2023 roku mogę rozpocząć planowanie tego, co chciałabym zmienić w swoim wnętrzu.

Przejrzałam artykuły dotyczące trendów dekoratorskich na ten rok i wszystko, co udało mi się ustalić zawarłam w poniższym tekście, przedstawiając 7 wnętrzarskich trendów, które pobiją nasze domy w 2023 roku.

1. Mieszanie epok

Łączenie detali z przeszłości i teraźniejszości jest tendencją, która już od jakiegoś czasu pojawiała się w aranżacji. Jednak to w najbliższych miesiącach osiągnie szczyt popularności. Elementy nawiązujące do przeszłości, nadają przestrzeni przytulny i rodzinny charakter. Trend dotyczy nie tylko dodatków, ale także części stałej domu w postaci na przykład rustykalnych belek na suficie.

pinterest

2. Głębokie czerwienie

Amerykański instytut kolorów Pantone wskazał kolor roku 2023. Stał się nim odcień Viva Magenta 18-750, należący do rodziny kolorów magenta red. Wyróżnia go sposób, w jaki nawet najmniejszy detal akcentuje wnętrze oraz przyciąga wzrok w każdym domu.

Teraz już wiemy, że w nadchodzących miesiącach, głębokie czerwienie zabawią w świecie wnętrz.  Oprócz pięknej tonacji Viva Magenta, odcienie burgundu i nasyconej czerwieni cabernet to coś, co zdecydowanie wywrze wpływ na nasze przestrzenie. Ich intensywny oraz bogaty ton świetnie współgra z neutralnymi barwami i nadaje głębi całości.  Mam wrażenie, że w nowym roku zobaczymy więcej tego koloru w przestrzeniach poprzez stolarkę, krzesła lub sofy i inne akcenty.

WestwingNow

3. Zrównoważone wyposażenie

Nadszedł idealny czas na to, aby postawić na ekologiczne rozwiązania w domu. Trend ten polega na otaczaniu się przedmiotami, które są utrzymane w klimacie zero waste, wytwarzane przez rzemieślników lub pochodzą z recyklingu. Warto zatem skorzystać z wnętrzarskich vintage shopów lub zajrzeć na lokalny targ staroci. Można także zamienić robienie zakupów w sieciówkach na lokalnych twórców. 

Instagram/ marbera_

4. Odważne kuchnie

Mijają czasy na nijakie kuchnie. Wchodząc w rok 2023, wkraczamy w nową erę odważnego projektowania tej przestrzeni. Białe i neutralne szafki powoli odchodzą w zapomnienie, zamiast tego chętniej będziemy sięgać po zielone, drewniane lub inne wyraziste odcienie. Jeśli jednak nie planujesz remontu kuchni, to wystarczy, że uzupełnisz ją o detale w odważnych kolorach. Pomyśl o książkach, ceramice, naczyniach, a nawet o sztuce.

Pinterest

5.Pralnia w dobrym stylu

Składanie ubrań zapewne nie jest twoim ulubionym zajęciem, ale przynajmniej możesz sprawić, by Twoja pralnia wyglądała ładnie i stylowo.  Przewiduje się, że ta przestrzeń robocza przeżyje swój wielki powrót w nadchodzących miesiącach. 

Pinterest

6. Palety kolorów

W 2023 roku z radością wprowadzimy kolor do wnętrz. Co prawda wnętrza w neutralnych odcieniach są ponadczasowe, ale przesycenie tą estetyką może stać się nieco męczące. W tym roku skupiamy się na nakładaniu warstw maksymalistycznych tkanin, akcesoriów i bogatych kolorów, aby wyrazić naszą osobowość i styl.

7.Projekt skoncentrowany na rozrywce

Najwyższy czas nadrobić stracone lata, kiedy nie mogliśmy spotykać się z rodziną i przyjaciółmi. Takie podejście z pewnością wpłynie na sposób, w jaki aranżujemy nasze mieszkania. Spotkania w domowym zaciszu staną się głównym tematem projektowania w nadchodzącym roku. Obecnie, staramy się kłaść nacisk na odpoczynek i dobre samopoczucie jako priorytet. To oznacza, że spowolnienie i cieszenie się relacjami w naszym życiu oraz naszej przestrzeni musi być dla wszystkich wygodne i komfortowe.