Serum - jak wybrać odpowiednie do rodzaju skóry? - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Serum – jak wybrać odpowiednie do rodzaju skóry?

Serum – jak wybrać odpowiednie do rodzaju skóry?

Serum jest skoncentrowanym produktem kosmetycznym, opracowanym w taki sposób, by wnikał głębiej w skórę. Kosmetyk zawiera składniki aktywne, których zadaniem jest leczeniem określonych problemów różnych typów skóry. Jeśli zastanawiasz się, jakie serum będzie odpowiednie dla Twojej cery, to poniżej  znajdziesz wskazówki pomocne w rozwianiu wątpliwości. 

Skóra sucha / wrażliwa

Kiedy skóra jest sucha lub wrażliwa, poszukaj komponentów takich jak kwas hialuronowy i aloes. Wszystko to pozwoli skórze cieszyć się zwiększoną ochroną barierową, a także będzie działać ochronnie.

Proste serum z kwasem hialuronowym może być stosowane samodzielnie lub w połączeniu z innymi produktami.

Skóra tłusta / ze skłonnością do wyprysków

Jeśli skóra jest tłusta lub podatna na pojawianie się wyprysków, potrzebuje produktu, który pomoże kontrolować sebum i krostki. To świetny moment, aby wprowadzić serum z retinolem do rutyny pielęgnacyjnej. Retinol to forma witaminy A, pomagająca przyspieszyć proces odnowy komórek skóry. W rezultacie nowsze komórki szybciej wznoszą się na powierzchnię skóry, zapobiegając uwięzieniu martwych komórek w porach, zatykaniu ich i powodowaniu większej liczby wyprysków. Jeśli skóra jest tłusta i mniej zanieczyszczeń dostaje się do porów i rozciąga je,  wtedy pory wydają się mniejsze, a skóra wygląda na gładszą.

Drobne linie / zmarszczki

Oprócz pomocy w wypryskach, serum z retinolem jest również dobre dla pojawiających się drobnych linii oraz zmarszczek. Pamiętaj, aby używać retinolu tylko na noc, ponieważ skóra może stać się bardziej wrażliwa na słońce i zawsze stosuj co najmniej SPF 30 w ciągu dnia.

Serum z kwasem hialuronowym jest również dobre dla nawilżenia, czy wypełnienia.

I nie zapomnij o serum z witaminą C. Nie tylko pomaga rozjaśnić ciemne plamy (więcej o tym za chwilę), ma także działanie napinające skórę oraz chroni przed wolnymi rodnikami.

Ciemne plamy / przebarwienia

Serum z witaminą C pomaga zredukować ciemne plamy na skórze hamując produkcję enzymu zwanego tyrozynazą, który zapobiega wytwarzaniu melaniny wokół mieszków włosowych. Zapewnia również doskonałą ochronę przed wolnymi rodnikami i pomaga zapobiegać przyszłym uszkodzeniom.