Obalamy największe mity dotyczące pielęgnacji skóry - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Obalamy największe mity dotyczące pielęgnacji skóry

Obalamy największe mity dotyczące pielęgnacji skóry

 

P iękna i zdrowa skóra jest naszą wizytówką. Nie da się więc ukryć, że chcemy utrzymać ją w dobrej kondycji. Na rynku nie brakuje produktów oraz marek pomagających osiągnąć ten cel. Dynamiczny rozwój branży urodowej powoduje także zwiększenie ilości różnych teorii mówiących o tym, w jaki sposób pielęgnować cerę.  Jednak nie wszystkie wskazówki dotyczące dbania o skórę są prawdziwe. Dlatego warto je weryfikować.

Byłyśmy bardzo ciekawe, które informacje serwowane w internecie i mediach społecznościowych są prawdziwe, więc poszperałyśmy trochę i oto,  co mówią profesjonaliści:

1. Czy makijaż powoduje trądzik?

Według American Academy of Dermatology niektóre kosmetyki zawierają składniki zatykające pory, a to w konsekwencji prowadzi do powstawania wyprysków.  Do takich komponentów należą: olej kokosowy, czy substancje zapachowe.

Aby zapobiec powstawaniu wyprysków pamiętaj także, żeby zawsze zmywać makijaż i oczyścić skórę przed położeniem się spać. Ponadto, upewnij się, że twoje pędzle do makijażu są czyste oraz, że żaden ze stosowanych produktów nie jest przeterminowany.

2. Czy ćwiczenia na twarz w domu mogą ujędrniać twarz?

W ostatnich miesiącach masaż gua sha opanował media społecznościowe. Wiele osób wierzy, że ta technika, podobne jak inne masaże twarzy zredukowały widoczność ich zmarszczek, wymodelowały nadały linię szczęki i ogólnie napięły skórę. Jednak, czy jest to prawda? 

Obecnie, przeprowadzono niewiele badań dotyczących skuteczności masażu twarzy i gua sha , więc te wszelkie tezy na tę są niepotwierdzone.

Jeśli jednak stosujesz masaże twarzy w celu wyszczuplenia twarzy i możesz zauważyć natychmiastową różnicę, to dzieje się tak głównie ze względu na działanie nastawione na redukcję obrzęków. Nie istnieje jednak sposób na „punktową redukcję” tkanki tłuszczowej, podobnie jak niemożliwe jest zmniejszenie rozmiaru innych części ciała bez utraty wagi.

Jeśli chodzi o zmarszczki i drobne linie to powoduje je użycie mięśni. Dlatego też Botox działa, ponieważ paraliżuje mięśnie, dzięki czemu unikasz mimiki, która prowadzi do powstawania zmarszczek.  Czy możemy powiedzieć, że masaże twarzy redukują zmarszczki? Nie, ale to nie boli i jeśli wprawia cię w dobry nastrój to jesteśmy za! 

3. Czy domowe peelingi chemiczne działają?

Nie bez powodu peelingi chemiczne są stosowane tylko przez profesjonalistów. Ten rodzaj peelingu jest przeznaczony do użytku gabinetowego. Powinien być wykonany przez profesjonalistę. Eksperymentowanie na własną rękę może spowodować poważne oparzenia twarzy, a nawet blizny. 

4. Czy można stosować olejki do twarzy, w przypadku tłustej skóry?

To, że masz tłustą skórę nie oznacza, że nie powinnaś jej nawilżać. Jednak poziom nawilżenia, jakiego potrzebuje ten typ skóry, prawdopodobnie różni się od poziomu nawilżenia na przykład dla skóry suchej. Co ciekawe, olejki mogą być lepszą opcją dla skóry tłustej. Olej przyciąga olej, więc często może zrównoważyć produkcję sebum, jednocześnie głęboko odżywiając skórę.

5. Czy pory mogą się powiększać i zmniejszać, poprzez używanie pewnych produktów?

Rozmiar porów, podobnie jak większość aspektów naszej skóry ma związek z genetyką, a nie z produktami, których stosujemy. Twoje pory nie mogą trwale zmienić rozmiaru, ale złuszczanie i oczyszczanie ich, zwłaszcza w przypadku ekstrakcji w gabinecie może tymczasowo zmniejszyć pory, ponieważ nie są zatkane.

 

*Artykuł ma charakter ogólnie informacyjny, nie stanowi porady specjalisty.